Dolandırıcılık çetesine ikinci dalga

Dolandırıcılık çetesine ikinci dalga
Konya'da imamlık yaparken kurduğu çeteyle 160 kişiyi dolandırdığı iddia edilen zanlının örgütü ile ilgili 7 kişi daha gözaltına alındı.

Konya polisi tarafından imamlık yaparken kurduğu çeteyle 160 kişinin otomobilini dolandırdığı iddia edilen zanlının şebekesine yönelik ikinci baskın yapılarak 7 kişi daha gözaltına alındı. İmam ve 8 adamı daha önce çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Edinilen bilgiye göre, Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri 5 Şubat 2013 tarihinde örgüt liderliğini Beytullah O. ile imam Ali S’nin yaptığı dolandırıcılık şebekesini tespit etmiş ve operasyon yapmıştı. Operasyon kapmasında gözaltına alınan örgüt liderleri ile birlikte 8 kişi tutuklanmıştı. Konya polisi ilk operasyondan 2 ay sonra bağlantılı olduğu iddia edilen 7 kişiye yönelik bir operasyon daha yaptı. Şebekenin ikinci dalga operasyonunda Konya’nın Çumra, Kulu ilçeleri ile İstanbul ve Kütahya’dan olmak üzere 7 kişi daha gözaltına alındı.

Operasyon kapsamında şebekenin şuana kadar 160 kişinin otomobilini para vermeden senet karşılığı alarak dolandırdığı iddia ediliyor. Polis bu iddialardan yola çıkarak yaptığı araştırma ve tespit sayesinde yaklaşık 150 aracı şebeke üyelerinde buldu. Bir kısmı parçalanan, bir kısmı ise parçalanmadan ele geçirilen araçların sahiplerine teslim edildiği öğrenildi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com