Dolandırıcılık iddiası

Dolandırıcılık iddiası
Kütahya'nın Simav ilçesinde vatandaşları piyasaya yeni sürülen bir kozmetik ürünün tanıtımıyla ilgili hükümet meydanında yapacakları çekilişte çeyrek altın vaadi ile kandıran dört şüpheli şikayet üzerine polis tarafından yakalandı.

 Kütahya'nın Simav ilçesinde vatandaşları piyasaya yeni sürülen bir kozmetik ürünün tanıtımıyla ilgili hükümet meydanında yapacakları çekilişte çeyrek altın vaadi ile kandıran dört şüpheli şikayet üzerine polis tarafından yakalandı. Olay, A.T, G.K, T.A ve A.T isimli vatandaşların polise başvurması sonucu ortaya çıktı.
Alınan bilgiye göre, polis ifadesine başvurduğu vatandaşların verdiği eşkaller üzerinden yola çıkarak mahalle aralarında şüpheli avına çıktı. Polis, 34 EA 5874 plakalı minibüsleriyle mahalle aralarında kozmetik ürün tanıtımı bahanesiyle vatandaşları kandıran şüphelilerden A.P, U.A, K.A ve M.Y' ye kısa sürede ulaşmayı başardı. Şüpheliler ifadelerinde kapıdan satış izinleri olduğunu, kozmetik ürün sattıklarını ve sattıkları ürünlere karşı vatandaşlardan para ve aynı değerde eşya aldıklarını, kimseye çekiliş vaadinde bulunmadıklarını bildirdi. İfadelerin ardından polis şüphelilerin teminat olarak aldığı eşyaları alarak şikayetçilere geri verdi. Polis yetkilileri böyle durumlarda vatandaşları ücretsiz 155 Polis imdat telefonuna bildirmeleri yönünde uyardı.

iha

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com