Dolandırıcılık iddiası

Dolandırıcılık iddiası
KÜTAHYA'DA YABANCI BİR ÜLKENİN BANKASINA AİT KREDİ KARTININ BİLGİLERİNİ KULLANARAK DÜZENLEDİKLERİ KREDİ KARTIYLA ALIŞVERİŞ EDEREK DOLANDIRICILIK YAPTIKLARI ÖNE SÜRÜLEN 3 KİŞİ YAKALANDI

KÜTAHYA'DA YABANCI BİR ÜLKENİN BANKASINA AİT KREDİ KARTININ
BİLGİLERİNİ KULLANARAK DÜZENLEDİKLERİ KREDİ KARTIYLA ALIŞVERİŞ EDEREK DOLANDIRICILIK YAPTIKLARI ÖNE SÜRÜLEN 3 KİŞİ YAKALANDI

Kütahya'da, yabancı bir ülkenin bankasına ait kredi kartının bilgilerini kullanarak düzenledikleri kredi kartıyla alışveriş ederek dolandırıcılık yaptıkları öne sürülen 3 kişiden 2'si Afyonkarahisar'da, biri Manisa'da yakalandı.
Alınan bilgiye göre, Kütahya-Eskişehir kara yolunun 3. kilometresindeki akaryakıt istasyonunun market bölümüne araçla gelen 3 kişi, 835 lira değerinde alışveriş yaptı.
Kendilerini uluslararası inşaat şirketinin sorumluları olarak tanıtan D.P, M.F.A. ve M.B, alışveriş bedelini yabancı ülke kredi kartıyla ödemek istedi. Bunun üzerine market görevlisi M.K, D.P'nin verdiği kartı pos cihazında işletti, ancak yabancı ülke kredi kartı olduğu için cihazda şifreye gerek duyulmadan işlem gerçekleştirildi.
Bunun ardından polise başvuran M.K'nin, kartı pos cihazına tanıtmadan önce D.P'nin kimliğini kontrol ettiğini ve cihazdan alınan fişteki imzanın D.P'ye ait olduğunu belirterek, D.P, M.F.A. ve M.B'den şikayetçi olduğunu söyledi.
D.P. ve M.F.A, Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü ekiplerince bu ilde faaliyet gösteren bir alışveriş merkezinde, M.B. ise Manisa'nın Kula ilçesinde polis ekiplerince gözaltına alındı.
Zanlıların daha önce de aynı kredi kartıyla İstanbul, Bilecik, Kütahya ve Afyonkarahisar'da sigara ve kontör aldıkları tespit edildi.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com