Dolandırıcılık uyarısı...

Dolandırıcılık uyarısı...
19 Mayısta 5,9'luk depremin sarstığı Kütahya Simav'ın Kızılay Şube Başkanı Ali Ulus, kimliği belirsiz kişilerin kendilerini Kızılay görevlisi gibi tanıtıp vatandaşlardan bağış adı altında ayni ve nakti yardım topladıkları yönünde duyumlar aldı

19 Mayısta 5,9'luk depremin sarstığı Kütahya Simav'ın Kızılay Şube Başkanı Ali Ulus, kimliği belirsiz kişilerin kendilerini Kızılay görevlisi gibi tanıtıp vatandaşlardan bağış adı altında ayni ve nakti yardım topladıkları yönünde duyumlar aldıklarını bildirdi.

Hiçbir Kızılay görevlisinin köy, belde ve mahalleleri dolaşarak vatandaşlardan fitre ve zekat adı altında yardım talebinde bulunmadığını vurgulayan Ali Ulus, “ Kızılay ekibi olarak bizim böyle bir uygulamamız yoktur. Yardımsever Simav halkı kendisini Kızılay görevlisi gibi tanıtıp yardım talebinde bulunan bu tip kişilere itibar etmemeli ve durumu anında emniyet güçleri ile Kızılay Simav Şubesine bildirmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.
19 Mayıstaki 5.9'luk depremin ardından halkın yardımına ilk koşan kurumun Kızılay olması ve Kızılay'ın depremzede Simav halkına aylardır sürdürdüğü başarılı hizmetlerin vatandaşın gönlünde taht kurmasına yol açtığını vurgulayan Ali Ulus, “ Bazı açıkgözlerin vatandaşımızın kurumumuza karşı gösterdiği bu itibar ve güven duygusunu istismar etmeye yönelik çalışmaları olduğu yönünde aldığımız duyumlar Kızılay olarak bizi derinden üzdü. Bizim böyle bir çalışmamız asla olmadı, olamaz da. Vatandaşlarımız şayet kurumumuza çeşitli bağış veya yardım yapmak isterse bize gelip makbuz karşılığı fitre ve zekatlarını verebilir, bağışta bulunabilirler” dedi.
Türk Kızılayı olarak Somali'ye yardım kampanyası başlattıklarını dile getiren Ali Ulus, vatandaşların isterlerse Somali için şubeye gelerek yardımda bulunabileceklerini bildirdi.
Kızılay Simav Şubesi olarak en büyük eksikliklerinin ilçede kuruma uygun bir hizmet binası olmaması olduğuna vurgu yapan Ali Ulus, bu hususta görüştükleri Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın kendilerine yardım vaadinde bulunmasını sevindirici bulduklarını kaydetti.
Simav Kızılay Şube Başkanı Ali Ulus, belediyeden kuruma uygun bir binanın tahsis edilmesi halinde eğitim seminerleri ve toplantılara ağırlık vereceklerini ve daha çok vatandaşa yardım eli uzatabileceklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com