Dolar rekorla giriş yaptı!

Dolar rekorla giriş yaptı!
Küresel piyasalardaki satış dalgası ve risk iştahının azalmasıyla gelişmekte olan ülkelerin para birimleri değer kaybetmeye devam ediyor...

Bankalararası piyasada satışta dolar kotasyonları en düşük 1,8510 lira, en yüksek 1,8550 lira seviyesinde bulunuyor.

Dolar kotasyonları saat 09.05 itibariyle alışta en düşük 1,8425 lira, en yüksek 1,8470 lira, satışta en düşük 1,8510 lira, en yüksek 1,8550 lira seviyesinde işlem görüyor.

Özellikle euro bölgesindeki borç krizine yönelik endişelerin azalmaması nedeniyle euro da dolar karşısında sert gerileme yaşıyor. Parite yüzde 1'e varan gerilemeye son sekiz ayın en düşüğü olan 1.33'lü seviyelerden işlem görüyor.

TL'deki değer kaybının büyük oranda yurtdışından kaynaklandığını belirten uzmanlar, doların geldiği bu seviyelerinin orta ve uzun vadeli pozisyon almak isteyen yatırımcılar için satış fırsatı olabileceği değerlendirmesini yapıyor.Finansinvest Yatırım Danışmanı Berna Özdemir gelişmelerle ilgili yaptığı değerlendirmede, "Merkez Bankası yüksek TL'den rahatsızlığını belirtse de şu anda bir müdahale görünmüyor. Yurtdışında yaşanan sıkıntılar TL'nin yükselişi yönünde baskı yaratmaya devam ediyor. Ancak, orta ve uzun vadede dolar/TL'nin bu seviyelerinin satış için kullanılabileceğini düşünüyoruz" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com