Dolmabahçe'de Can Pazarı!

Dolmabahçe'de Can Pazarı!
Dolmabahçe Sarayı yakınlarında, denizde can pazarı yaşandı...

Çay bahçesi çalışanları ve çevredeki vatandaşları, araçtakileri kurtarmak için deniz atladı dakikalarca çabaladı. Uzun uğraşlar sonunda Ayangil araçtan çıkarıldı ancak arkadaşı onun kadar şanslı değildi. Kazanın ardından araçtan çıkan bir fotoğrafın dün akşam saatlerinde çekildiği belirlendi. Fotoğrafta iki arkadaş bir eğlence yerinde alkol alırken görülüyor.

Olay, Beşiktaş Dolmabahçe sahildeki aile çay bahçesinde saat 00.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Şişli Belediyesi eski başkan yardımcılarından Halit Ayangil (51) ve arkadaşı Şehmuz Satır (60) iddiaya göre, bir eğlence yerinde birlikte alkol aldı. Gece yarısına doğru buradan ayrılan iki arkadaş, Halit Ayangil yönetimindeki 34 HA 789 plakalı ciple Dolmabahçe Sarayı'nın yanındaki çay bahçesine geldi.Bir süre park yeri konusunda çay bahçesi çalışanları ile tartıştı. Tartışmanın ardından Ayangil'in gaza basmasıyla demir dubaları aşan ve zincirleri kıran otomobil, çay bahçesindekilerin şaşkın bakışları arasında denize uçtu.

İLK OLARAK SÜRÜCÜ KURTARILDI

Cipin denize uçtuğunu gören çay bahçesinde çalışan garsonlar, Valide Sultan Camii'nin güvenlik görevlisi denize atladı. Güvenlik görevlisi Savaş Dinç ve garsonlar, otomobilden fırlayan sürücü Halit Ayangil'i denizden çıkarttı. Sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından Ayangil, ambulansla Taksim Eğitim ve Araştırma hastanesine kaldırıldı. Ayangil'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ZAMANLA YARIŞ

Suya atlayan garsonlar, kapıları kilitli olan aracın açık olan sol camından Halit Ayangil'i kurtardı. Garsonlar, suya gömülen araçtaki Şehmuz Satır'ı kurtarmak içinse adeta zamanla yarıştı. Demir bir çubukla camı kıran garsonlar, yaklaşık 20 dakika sonra Şehmuz Satır'ı araçtan çıkardı. Satır, hazır bekleyen ambulansla Taksim İlkyardım Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Ancak durumu ağır olan Şehmuz Satır, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

SÜRÜCÜ ALKOLLÜYDÜ İDDİASI
Otomobildeki iki kişiyi kurtarmak için denize ilk atlayan olan güvenlik görevlisi Savaş Dinç, bir anda otomobilin denize uçtuğunu gördüğünü söyleyerek şahısları kurtarmak için denize atladığını belirtti. Sudan çıktıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Dinç,bir kişiyi kurtardıklarını söyledi. Cipin içinde bir kişi daha olduğunu ama kapıları açamadığını, camın birinin az açık olduğunu belirtti. Dinç kurtardıkları sürücü Ayangilin alkollü olduğunu iddia etti.

PARK YERİ KONUSUNDA GÖREVLİYLE TARTIŞMIŞLAR

O sırada çay bahçesinde oturan görgü tanıkları da ne olduğu anlamadıklarını ve bir anda otomobilin denize uçtuğunu söyledi. Çay bahçesi çalışanları ise otomobilde bulunan şahısların alkollü olduklarını ve park yeri konusunda bir süre kendileriyle tartıştığını ileri sürdü.

İÇKİLİ MEKANDA FOTOĞRAF
Suya gömülen araç ise vinç yardımıyla kıyıya çıkarıldı. Araçta yapılan incelemede, iki arkadaşın kazadan yaklaşık 2 saat önce içkili bir mekanda çekilen fotoğrafı çıktı.

YOLSUZLUKLA SUÇLANMIŞTI
Şişli Belediyesi eski başkan yardımcılarından Halit Ayangil, eski eşi tarafından yolsuzlukla suçlanmıştı. İddiaları reddeden Ayangil'in, '2'nci İSKİ' skandalı olarak anılan yolsuzluğun flaş ismi Gülay Aslıtürk ile yakın olduğu ileri sürülmüştü.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com