Dolmabahçe'de şüpheli paketten bomba çıktı

Dolmabahçe'de şüpheli paketten bomba çıktı
Beşiktaş'taki Swissotel'in Dolmabahçe Caddesi tarafından girişinde, duvar kenarına bırakılan paketi otel görevlileri farketti.

Beşiktaş Dolmabahçe Caddesi Swisotel'in personel girişine yakın mesafede bırakılan, üzeri yara bandıyla sarılı sigara kutusuna benzer bir paket şüpheli görülünce olay yeri ve çevresinde güvenlik önlemleri alındı. Uzman polislerin bomba imha cihazı kullanarak patlattığı şüpheli paketten bomba çıktı.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN! (BÖLÜM 1)

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN! (BÖLÜM 2)

GÖREVLİLER FARKETTİ

Sabah saat 08.30 sıralarında Dolmabahçe Caddesi'nde kaldırım kenarında bulunan yeşillik alanda üzeri yara bandıyla sarılı sigara kutusuna benzer bir paket şüphe uyandırdı. Olay polis ekiplerine bildirildi. Olay yerine gelen polis ekipleri çevrede geniş güvenlik önlemleri aldıktan sonra durumu bomba imha uzmanlarına bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen bomba imha uzmanları Dolmabahçe Caddesi'ni her iki yönlü trafiğe kapatarak yayaların geçmemesi için de uyarıda bulundu. Hazırlıklarını tamamlayan uzman ekipler. Su topu diye tabir edilen bomba imha cihazını şüpheli pakette yaklaştırdı.

FÜNYE İLE PATLATILDI

Güvenlik tedbirleri alındıktan sonra uzaktan kumandayla şüpheli paket patlatıldı. Büyük bir gürültüyle patlatılan pakette, zaman ayarlı, basınç ve parça tesirli, el yapımı bomba olduğu belirlendi. Patlamanın ardından bomba uzmanları olay yeri inceleme kıyafetlerini giyerek patlatılan bombanın parçalarını aramaya başladı.

Dolmabahçe Caddesi'nin Ortaköy istikameti trafiğe açılırken polis ekiplerinin incelemeleri devam ettiği için Kabataş yönü şimdilik kapalı tutuluyor. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com