Dolu yağışı köylerde hasara neden oldu

Dolu yağışı köylerde hasara neden oldu
Uşak'ta dün akşam saatlerinde etkili olan dolu yağışı merkeze bağlı bazı köylerle Ulubey ve Eşme İlçesi'ndeki tarım arazilerinde hasar oluşmasına neden oldu. Ceviz büyüklüğündeki dolu, bir çok evin kiremitleri ve otomobillerin camları kırıldı.

Dün akşam saatlerinde Merkeze bağlı Beylerhan, Eskisaray köyleri ve Güre Beldesi çevresi ile Ulubey ve Eşme İlçesi'nde dolu yağışı etkili oldu. Yaklaşık 30 dakika etkili olan dolu yağışı karşısında büyük bir şaşkınlık yaşayan köylüler evlerinde oluşan hasar nedeniyle korkulu anlar yaşadı. Tarım İl Müdürlüğü yetkilileri dolu yağışı nedeniyle hasar oluşan tarım arazilerinde incelemelere başladı. Tarım İl Müdürü Atilla Arslan, dolu yağışı nedeniyle bir çok köydeki tarım arazilerinde ciddi anlamda hasar meydana geldiğini, haşhaş, hububat ve sebzelerin kullanılamaz hale geldiğini ifade ederek incelemelerin ardından oluşan hasarın tespit edileceğini kaydetti.
Eskisaray köyü sakinlerinden Mehmet Türkmen, dolu taneciklerinin yumurta büyüklüğünde olduğunu iddia ederek, “Bir anda bastıran dolu nedeniyle korktuk. Köydeki evlerin kiremitleri kırıldı, çatılardaki güneş enerjilerinin panelleri zarar gördü. Tarlalardaki ürünlerimiz de kullanılamaz hale geldi.”dedi.
Dolu yağışı sırasında tarlada iş yaptığını söyleyen Emine Dinçer (65) ile eşi Mustafa Dinçer'de (69) dolu taneciklerinin kafalarına isabet etmesi nedeniyle hafif şekilde yaralandı. Dolu yağışı başladığında sığınacak yer bulamadıklarını söyleyen yaşlı çift bir anda ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi. Dolu nedeniyle başından hafif yaralanan Emine Dinçer daha sonra köylüler tarafından Uşak Devlet Hastanesi2ner götürülerek kısa süreli tedavi ettirildi. Daha sonra taburcu olan yaşlı kadın doktorların kendisine ilaç verdiğini ve hala başında ağrı hissettiğini ifade etti.
Dolu nedeniyle otomobilinin arka camının kırıldığını söyleyen Ümit Tekin adlı köylü de ceviz büyüklüğündeki dolu taneciklerinin büyük hasara yol açtığını ve 61 yıllık hayatında bu kadar büyük taneli dolu yağışı görmediğini dile getirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com