Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri Tarihi Açıklandı

Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri Tarihi Açıklandı
Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, her yıl geleneksel olarak yapılan Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Çilek Festivali bu yıl 30 Mayıs pazar günü yapılacağı açıklanarak, bu yıl 651'incisi yapılacak olan güreşler daha önceki yıllarda olduğu gibi Ebe

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, her yıl geleneksel olarak yapılan Tarihi Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri ve Çilek Festivali bu yıl 30 Mayıs pazar günü yapılacağı açıklanarak, bu yıl 651'incisi yapılacak olan güreşler daha önceki yıllarda olduğu gibi Ebe Çamlığı güreş alanında yapılacağı belirtildi.
Domaniç Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin startı 29 Mayıs cumartesi akşamı saat 20.00'de Cumhuriyet Meydanında halk konseri verilerek başlayacak, pazar günü ise güreşler yapılacak.
Domaniç Spor Kulübü Başkanı Mehmet İmdat Uysal, Festivalin Domaniç Kaymakamlığı, Domaniç Belediyesi ve Domaniç Spor Kulübü başkanlığı'nın destekleriyle yapılacağını söyledi. Uysal, bu yıl 651.'si yapılacak olan güreşlerin Osmanlı döneminde halkın yaylaya çıkışını simgeliyor.
Domaniç Belediye Başkanı Yakup Yardımcı da Domaniç güreşleri'nin tarihi Kırkpınar güreşlerinden de daha eski olduğuna dikkat çekerek konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Kırkpınar güreşlerinin bu yıl 649.'su düzenlenecek ama Domaniç'in 651.'si düzenlenecek. Kırkpınardan 2 yıl daha eski olan güreşlerimiz, Kırkpınar güreşleri kadar desteklenmiyor. Onun için bu konuda herkese sorumluluk düşüyor. Güreşlerimiz'in Türkiye de hakettiği yeri bulmak için gayret göstereceklerini belirtti . Bu vesileyle herkesi güreşlere davet ediyorum.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com