Domaniç'in başpehlivanı Yılmaz

Domaniç'in başpehlivanı Yılmaz
Kütahya'nın Domaniç ilçesinde, bu yıl 650'ncisi düzenlenen tarihi yağlı güreş müsabakalarında başpehlivanlığı, Karamürsel bölgesinden Mehmet Yılmaz kazandı.

Ebe Çamlığı mevkisinde gerçekleştirilen ve Osmanlı döneminde halkın yaylaya çıkışını simgeleyen güreşlere çeşitli illerden 139 pehlivan katıldı.
Baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, tozkoparan, deste, teşvik ve minik olmak üzere 8 dalda yapılan güreşlere Domaniç ve çevre ilçelerden gelen vatandaşlar ilgi gösterdi.
Başpehlivanlık müsabakalarının finalinde, Karamürsel bölgesinden Mehmet Yılmaz ile Kocaeli bölgesinden Arif Akın karşılaştı. Kıran kırana geçen mücadeleyi Mehmet Yılmaz kazandı ve başpehlivan oldu. Müsabakalarda ikinciliği Arif Akın, üçüncülüğü Fethiye bölgesinden Yüksel Topçu elde etti.
Minikler kategorisinde ise Manisa bölgesinden Bekir Balca, ilk sırada yer aldı.
Kategorilerinde birinci gelenlere kupa, ilk üçe girenlere de para ödülü verildi.
Bu arada, geleneksel olarak düzenlenen çilek teşvik yarışmasında birinciliğe, Safa köyünden Hasan Beletgil seçildi.
25 üreticinin katıldığı yarışmada ikinciliği Halil Öztürk, üçüncülüğü Recep Beletgil, dördüncülüğü Ramazan Efe kazandı.
 Bu üreticiler birer altınla ödüllendirildi. Halk oyunu gösterilerinin de sunulduğu etkinlikleri AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, Kütahya Vali Yardımcısı Ömer Eru, Domaniç Kaymakamı Cevat Çelik, AK Parti Kütahya İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, çevre il ve ilçelerden vatandaşlar izledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com