Domaniç'te Atletizm Yarışları

Domaniç'te Atletizm Yarışları
Atletizm Federasyonu tarafından ülke genelinde başlatılan atletizm yarışmaları Kütahya'nın Domaniç ilçesinde yapıldı. Kız ve erkek öğrencilerin yarıştığı yarışmada öğrenciler ilçe birincisi olmak ve Kütahya'da yapılacak seçmelere katılmak için ter

Atletizm Federasyonu tarafından ülke genelinde başlatılan atletizm yarışmaları Kütahya'nın Domaniç ilçesinde yapıldı. Kız ve erkek öğrencilerin yarıştığı yarışmada öğrenciler ilçe birincisi olmak ve Kütahya'da yapılacak seçmelere katılmak için ter döktü.
Atletizm Federasyonu Başkanlığının ve Atletizm İl Temsilciliğinin 2009 Yılı faaliyet programı gereği Domaniç ilçesinde atletizm ilçe seçmeleri yapıldı. Organizasyonda, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünden Atletizm İl Temsilcisi Yardımcısı ve Personel Şefi Erol Karateke, Spor Uzmanları Ercan Şirin ve Mustafa Taşpınar katıldı. İlköğretim okullarından yarışmaya katılan öğrenciler rakiplerini geçmek için büyük çaba harcadılar.1997-1998 doğumlu kız ve erkek öğrenciler 1500 metrede yarışırken, 1995-1996 doğumlular ise 2000 metrede yarıştılar. Yapılan atletizm yarışmaları sonucunda ilçe seçmeleri yarışmalarında dereceye giren öğrenciler yarışma sonunda düzenlenen törenle madalyalarını aldı. Dereceye giren öğrencilerin madalyaları İlçe Milli Eğitim Şefi Naci Uzuncan, Beden Eğitimi Öğretmenleri Mesut Ersoy, Oğuz Ali Katağan, Şölen Şenöter, Sevgi Coşkun ile İlçe Spor Memuru Mehmet Kaçmaz tarafından verildi. Seçmeler sonucunda dereceye giren yarışmacılar Kütahya'da final yarışmalarına katılacak.
Yapılan yarışmalar sonunda birinci olanlar, 1995-1996 doğumlu kızlar 2000 metre de birinci Domaniç İlköğretim Okulu'ndan Medine Güçlü, 1995-1996 doğumlu erkekler 2000 metre de birinci Karaköy İlköğretim Oukulu'ndan Burak Aydın, 1997-1998 doğumlu kızlar 1500 metre de birinci Hisar İlköğretim Okulu'ndan Hanife Er, 1997-1998 doğumlu erkekler 1500 metre de birinci Çamlıca İlköğretim Okulu'ndan Sinan Kabadaş.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com