Domatesin fiyatı uçtu!

Domatesin fiyatı uçtu!
Don tehlikesine karşı seralarda toplanmayan domates, iç piyasaya gönderilmediği için Eskişehir'de semt pazarlarında kilosu 3 liradan tezgahlardaki yerini aldı.

Eskişehir Yaş Sebze Meyve Balıkçılar ve Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Naci Şahin, geçen yıllara göre, bu yıl domates fiyatında artış olduğunu bildirdi.
 
Domates fiyatındaki artışın, müstahsilin tedbir amaçlı ürünü seralardan toplamamasının ve ihracatın etkili olduğunu anlatan Şahin, şöyle konuştu:
 
''Son günlerde ısıtma sistemli seralarda kış mevsimi olmasından dolayı bir önlem alınıyor. Geleceği düşünülen ürünler, don tehlikesine karşı toplanmıyor. Bu tedbir, sebze ve meyvenin donmaması ve bolluğu için yapılıyor. Müstahsilin seralarda dona karşı tedbir amaçlı ürün toplamaması,domates fiyatına da yansıdı. Domatesin kilosu 3 liraya kadar yükseldi. Geçen yıllara göre, bu sene domates fiyatında artış söz konusu. Öte yandan, Kütahya'nın Simav ilçesinde jeotermal enerjiyle ısıtılan seralarda yetiştirilen domatesin kilo fiyatı pazar yerlerinde 5 liraya kadar yükseldi.'' (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com