Domuz gribinde kritik gelişme!

Domuz gribinde kritik gelişme!
Erzincan'da domuz gribi şüphesiyle hastaneye kaldırılan yaşlı adam hayatını kaybetti. Kentte panik havası hakim.
Erzincan’da, Domuz Gribi şüphesiyle tedavi görürken durumu ağırlaşınca Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmek istenen 57 yaşındaki Dursun Kahraman, yolda fenalaşınca kaldırıldığı Tunceli Devlet Hastanesi’nde yaşamını yitirdi. Kahraman’ın kesin ölüm nedeni, yapılacak otopsiden sonra belirlenecek. Son bir hafta içerisinde bölge de artan H1N1 şüpheleri sağlıkçıları alarma geçirdi.
Geçtiğimiz haftalarda; Adana’nın Kozan ilçesinde bir kadın Domuz Gribi şüphesi ile tedavi altına alınmış, Artvin’in Şavşat ilçesinde hayatını kaybeden Ali K.’da H1N1 virüsü saptanmıştı. Trabzon’da ise hastanede bir kişinin domuz gribinden öldüğü iddiaları çıkmıştı.
 
Korkutucu virüse ilişkin son haber Erzincan’dan geldi.  Rahatsızlanınca tedavi altına alındığı Devlet Hastanesi’nde vücudunda ‘Domuz Gribi’ virüsüne rastlanan Dursun Kahraman, daha donanımlı bir hastanede tedavi görmesi kararlaştırılınca ambulansla Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edilmek istendi. Ambulansla yola çıkartılan Kahraman, güzergah üzerindeki Tunceli’de fenalaşınca hemen Tunceli Devlet Hastanesi Acil Servis’e götürüldü. Kahraman’ın getirilmesi nedeniyle Acil Servis’teki diğer tüm hastalar başka servislere gönderilip, hasta kabulü yapılmadı ve sivillerin girişine izin verilmedi.
 
Acil servis personeline özel kıyafetler dağıtılıp, Kahraman’a müdahale edildi. Ancak, Kahraman yapılan tüm müdahaleye rağmen yaşamını yitirdi.
 
Kahraman’ın cenazesi, gerekli işlemlerin yapılması için tekrar ambulansla Erzincan Devlet Hastanesi’ne geri gönderildi. Kahraman’ın kesin ölüm nedeni, burada yapılacak otopsiden sonra belirlenecek. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com