Domuz gribine karşı limon

Domuz gribine karşı limon
Gribal enfeksiyonlardan korunmada başta limon olmak üzere bolca narenciye tüketilmesinin yararlı olacağı bildirildi.

Gribal enfeksiyonlardan korunmada başta limon olmak üzere bolca narenciye tüketilmesinin yararlı olacağı bildirildi.
Uzmanlar, gribal enfeksiyonlardan ve özellikle son dönemde toplum sağlığını tehdit eden Pandemik H1N1 yani halk arasında 'domuz gribinden korunmada başta limon olmak üzere bol bol narenciye tüketilmesinin yararlı olacağını söyledi. Uzmanlar, narenciye ürünlerinin gribal rahatsızlıklara karşı ilaç kadar etkili olduğunun bilimsel olarak kanıtlandığını belirtiler.
Limonun ve narenciyenin gribe karşı nasıl etkili bir silah olabileceğini anlatan uzmanlar, 'Limonu limonata yaparak, yemeklerde sıklıkla kullanarak, tuz ve biberle birlikte tüketerek, bal ile karıştırıp tüketerek vücut direncimizi arttırabiliriz. Bu yöntemler tercih edilirse gribe karşı en doğal ve en etkili silahı kullanmış olursunuz. Limonun normal bir gripteki olumlu etkisi, bu yöntemlerle aynı şekilde domuz gribinde de görülür. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bol bol limon tüketilmesini tavsiye ederiz' diye konuştu.
Sağlık Bakanlığının halka narenciye ürünleri tüketimi yönünde öneride bulunmasının son derece yararlı olacağını ifade eden uzmanlar, 'Ülkemizde de artış gösteren domuz gribi de dikkate alınarak C vitamini deposu narenciye tüketimi, doğal ve sağlıklı bir yöntem olarak teşvik edilmelidir' şeklinde konuştu.
Uzmanlar limon tükettiği için gribin kendisini ciddi anlamda etkilemediğini söyledi. Uzmanlar, son günlerin gündem olayı olan domuz gribinin de kendisini korkutmadığını, limon yemeye devam ederek korunmaya devam edeceğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com