DONAN GÖLETLERE DİKKAT!!!

DONAN GÖLETLERE DİKKAT!!!
Geçtiğimiz Şubat ayında Kütahya'nın Göveçci Mahallesinde donan sulama göletinin üstünde oynayan 2 çocuk yaşamını yitirmişti. Yetkililer ise uyarıyor çocuklarınıza sahip çıkın felaketler yaşanmasın.

Geçtiğimiz Şubat ayında Kütahya'nın Göveçci Mahallesinde donan sulama göletinin üstünde oynayan 2 çocuk yaşamını yitirmişti. Yetkililer ise uyarıyor çocuklarınıza sahip çıkın felaketler yaşanmasın.

Kış aylarında donan göl, gölet ve havuzlar tehlike saçıyor. Geçtiğimiz Şubat ayında Kütahya merkeze bağlı Göevçci Mahallesinde üstü buz tutan sulama göletinde oynayan iki çocuk boğularak hayatını kaybetmişti.
Konu ile ilgili Göveçci Mahalle Muhtarı Ahmet Yaşa gazetemize şunları söyledi “ Geçen sene köylümüzden iki tane yavrumuz bu gölete uçtu. O günden bu güne bunun acısını yaşamaktayız. Bizim görevli olaraktan elimizden gelen imkanlar dahilinde, buraları korumak için dolaşıyoruz. Minareden anons yaptırarak komşularımızın bilgilendiriyoruz. Vatandaşlarımızı uyarmak için göle çocuklarını bırakmamaları için levhalarımızı astık. Hadiseden öncede levhamız vardı. Yetkili olaraktan herhangi bir komşumuzun canı yanmasın. Şimdi çocuklarımız yazın yüzmek için geliyor. Bizden korkup kaçıyorlar. Çocuklar kışında şu anda halen daha balık tutmak için evlerinden kaçak geliyor. Halkımızın mümkün olduğu kadar çocuklarına daha fazla ilgi göstermelerini istiyoruz” dedi.
Mahalle halkı yapılan çalışmalardan memnun olduklarını çocukları asıl anne-babaların kontrol etmesi gerektiğini söylüyor. Mahalle sakinlerinden H.İbrahim İbiş geçen şubat ayında yaşadıkları acıya dikkat çekerek şunları söyledi. “Şubat ayında gerçekten acı bir olay oldu iki çocuğumuzu kaybettik. Yazın buralarda köy halkı baya bi faaliyette oluyor. Çocuklar yaklaştırılmıyor. Ama kış ayında burası kuş uçmaz kervan geçmez bir yer. Burada anne babalara iş düşüyor. Çocukları köyden uzak bir yere göndermeleri sakıncalı oluyor. Burada en önemli anne babalara düşüyor. Çocuklarını bir şekilde buralardan uzaklaştırmaları lazım. Zaten devamlı ayak altında olan bir yer değil. Anne babalar çocuklarını gözetmesi lazım. Kış aylarında buralar sessiz olur. Buralarda görevli olamaz zaten. Görevli duramaz da bekleyemez de.”dedi.
Göveçciler mahallesinde muhtarın gayretleriyle anne ve babaları bilgilendirmek adına cami hoporloründen muhtelif zamanlarda ilanlar yapılıyor, toplantılar düzenleniyor. Gölette özellikle kış aylarında güvenlik amacıyla kimsenin bekleyemeyeceğini söyleyen mahalle sakinleri anne ve babaların çocuklarını bilgilendirip, onlara sahip çıkmaları gerekiyor.
Yetkililer sadece göletlerde değil donması muhtemel tüm havuzların çocuklar için tehdit olduğu vurgulanıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com