Dondurucu soğukta açık parkurda koştular

Dondurucu soğukta açık parkurda koştular
KÜTAHYA'DA YAPILAN KROS GRUP BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARINA YAKLAŞIK 20 İLDEN KATILAN ÖĞRENCİLER, HAVA SICAKLIĞININ -5 DERECE VE ZEMİNİN BUZLU OLMASI NEDENİYLE ZORLANDI

KÜTAHYA'DA YAPILAN KROS GRUP BİRİNCİLİĞİ YARIŞMALARINA YAKLAŞIK 20 İLDEN KATILAN ÖĞRENCİLER, HAVA SICAKLIĞININ -5 DERECE VE ZEMİNİN BUZLU OLMASI NEDENİYLE ZORLANDI
Kros Grup Birinciliği Yarışmaları, Türkiye'nin batısında yer alan yaklaşık 20 ilden 629 öğrencinin katılımıyla Kütahya'da -5 derece hava sıcaklığı ve buzlu zeminde yapıldı. Koşuyu tamamladıktan sonra üşüyen öğrenciler, battaniyelere sarınarak ısınmaya çalıştı.
Türkiye Okul Sporları Federasyonu'nun 2011 yılı faaliyet programı gereğince Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Germiyan Yerleşkesi'ndeki açık parkurda gerçekleştirilen yarışmalara, küçüklerde 81'i kız, 82'si erkek olmak üzere 163, yıldızlarda 98'i kız, 129'u erkek olmak üzere 227, gençlerde ise 112'si kız, 117'si erkek olmak üzere 239, toplamda ise 629 öğrenci katıldı.
İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli başta olmak üzere batıdaki yaklaşık 20 ilden öğretmenleriyle gelen öğrenciler, yarışmalar öncesi spor salonunda düzenlenen seremonide hazır bulundu. Yarışma kurallarının anlatıldığı seremoni sonrası salonda kayıt işlemleri tamamlandı ve açık parkura geçildi.
Küçük kızlar 1500 metrede, küçük erkekler ve yıldız kızlar 2000 metrede, yıldız erkekler ve genç kızlar 3000 metrede, genç erkekler ise 5000 metrede yarıştı.
İlk olarak parkura gelen küçük kızlar ve küçük erkekler, aralıklarla etkili olan kar yağışı, fırtına ve zeminin buzlu olması nedeniyle zorlandı.
Koşuyu geriden ambulanslarla takip eden sağlık ekipleri, varış noktasında işlemlerin bitirilmesinden sonra öğrencilere battaniye dağıttı. Kimi öğrencilerin battaniyelere sarınarak ısınmaya, kimilerinin ise salona giderken öğretmenlerinin montlarıyla korunmaya çalıştığı gözlendi.
Bazı öğrencilerin koşarken zemindeki buzdan dolayı düştüğü yarışmalar, diğer kategorilerdeki bölümlerin gerçekleştirilmesiyle sona erdi.
Yarışmaların bir bölümünü izleyen Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürü Sadık Ölçen, yaptığı açıklamada, Türkiye Şampiyonası'na katılacak sporculardan bazılarının burada belirlendiğini bildirdi.
Kütahya'da atletizm sporları iyi bir seviyede olduğu için bu tür organizasyonların önemli olduğunu ifade eden Ölçen, ''Tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de kar yağışı nedeniyle parkur biraz zor. Ancak yarışmaları gerçekleştiriyoruz. Kütahya'dan takımlarımız da Antalya'da yarışıyor. Parkur zor olmasına rağmen çocuklarımızın yarışma azmi sevindirici'' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com