Dört yıllık "uygulamalı bilimler yüksekokulu" açılıyor

Dört yıllık "uygulamalı bilimler yüksekokulu" açılıyor
Kütahya'nın Gediz ilçesi'nde dört yıllık "Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu" açılıyor.

Kütahya'nın Gediz ilçesi'nde dört yıllık 'Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu' açılıyor.
1993 yılında eğitim ve öğretime başlayan Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu'na ilave olarak dört yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açılması için Ak Parti Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, Gediz Meslek Yüksekokulu Derneği Başkanı ve Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu ve dernek üyeleri Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ı ziyaret etti.
Görüşmeler hakkında bilgi veren Milletvekili Soner Aksoy, 1993 yılından bu yana iki yıllık eğitim ve öğretim veren Gediz Meslek Yüksekokulu'na ilave olarak dört yıllık Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu açılması yönünde Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğüne müracaat yapıldığını, yapılan müracaatın DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan tarafından olumlu karşılandığını ve sürecin hemen başlayacağını söyledi.
Üniversite Senatosu onayının ardından YÖK ve akabinde Bakanlar Kurulu onayı ile Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu'nun açılmasının gerçekleşmiş olacağını belirten Kütahya Milletvekili Soner Aksoy, 'Açılacak olan Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu bünyesinde sırası ile Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Ticaret, Bankacılık ve Finans Bölümleri açılması planlanmaktadır. Fakülte ayarında eğitim veren ve öğrencilerinin fakülte öğrencileri ile aynı seviyede haklara sahip oldukları Uygulamalı Bilimler Yüksekokulları mezunları kolayca iş bulabiliyor. İlçenin her yönden gelişimine katkı sağlayacak olan okulun herkese hayırlı olmasını dilerim' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com