Dörtlü İttifak Kurmak İstiyorlar! İçinde Türkiye de Var

Dörtlü İttifak Kurmak İstiyorlar! İçinde Türkiye de Var
Bu iddia çok konuşulur..

İsrail istihbarat sitesi Debka, Çin'in Türkiye, Suriye ve İran'la askeri ve istihbarat ittifakı kurmak istediğini öne sürerek, önceki gün Şam'a giden Başbakan Tayyip Erdoğan'ın da Suriye lideri Beşşar Esad'la bu konuyu görüştüğünü iddia etti. Erdoğan-Beşar Esad görüşmesi

Debka, Çin'i kastederek, “Ortadoğu'daki yeni oyuncu Washington ve Kudüs'ü irkiltti. Askeri kaynaklara göre, 11 Ekim günü Suriye lideri Beşşar Esad'la görüşen Türk Başbakan Tayyip Erdoğan arasında Kürt sorunundan çok, Çin'in Türkiye, Suriye ve İran ile kurmak istediği askeri ve istihbarat ittifakı konuşuldu" diye yazdı.

Başbakan Erdoğan'ın Çin'in katılımından yararlanmak istediğini ileri süren istihbarat sitesi, Çin savaş uçaklarının Anadolu Kartalı tatbikatında boy gösterip İran'dan yakıt ikmali yapmasının da son gelişmelerin bir parçası olduğunu savundu.

Debka, Anadolu Kartalı tatbikatına katılmak üzere Türkiye'ye gelen Çin Su-27 ve Mig-29 uçaklarının, İran'ın Birjand kenti yakınlarında bulunan Gayem El Muhammed askeri üssünde yakıt ikmali yaptığını belirterek, Çinli pilotların bu sırada bizzat İran Hava Kuvvetleri Komutanı General Ahmet Migani tarafından ağırlandığını iddia etti.

Siteye göre, Çin savaş uçakları Türkiye ile ilk kez ortak tatbikat yaptığı gibi İran'dan da ilk kez yakıt ikmali yaptı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com