Dostluk Kazanıyor

Dostluk Kazanıyor
Kütahya Kapalı Spor Salonunda Kütahya Engelliler Umutspor ile İzmir Engelliler Karşıyakaspor, basketbol maçı için karşı karşıya geldiler. Karşılaşmayı Kütahya Gençlik ve İl Spor Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, Kütah

Kütahya Kapalı Spor Salonunda Kütahya Engelliler Umutspor ile İzmir Engelliler Karşıyakaspor, basketbol maçı için karşı karşıya geldiler. Karşılaşmayı Kütahya Gençlik ve İl Spor Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, Kütahya'nın bazı medya organları ile az sayıda Kütahyalı taraftar izledi.
Kütahya Kapalı Spor Salonunda Kütahya Engelliler Umutspor ile İzmir Engelliler Karşıyakaspor basketbol maçı için karşı karşıya geldiler. Karşılaşmayı Kütahya İl Gençlik ve Spor Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya Sakatlar Derneği Başkanı Hatice Yakar, Kütahya'nın bazı medya organları ile az sayıda Kütahyalı taraftar izledi.
Karşılaşma sonrasında bir açıklama yapan Kütahya Engelliler Umutspor Kulübü Başkanı Mustafa Ergün, 2008 yılında Engelliler A Grubu 2'nci lig bölgesellikte toplam14 maç yaptıklarını bu maçlarda engelliler olarak büyük başarı sağladıklarını vurguladı. Ergün, 26 Aralık 2009 yılında Engelliler A Grubu 2'nci lig maçlarının başaldığını vurgulayarak, ilk maçlarını Bursa'da Engelliler Osmangazispor ile yaptıklarını ikinci maçlarının ise İzmir Engelliler Karşıyakaspor ile yaptıklarını maçları kazanmaktan daha çok işin sosyal yönleri ile ilgilendiklerini özellikle belirtti. Ergün Kütahya Engelliler Umutspor Kulübü Başkanı olarak engelli tüm Kütahyalı gençleri kulüplerine beklediklerini ifade ederek, amaçalarının engelli gençleri hayata kazandırarak onlara sporu sevdirmek, onları hayata bağlamak ve kendilerine güven duyamalarını sağlayarak topluma kazandırmak olduğunu kaydetti. Ergün ayrıca yaptıkları bu müsbakalarda maç sonucunun önemli olmadığını önemli olan bu tür organizasyonların her zaman yapılaması geretiğini özellikle belirtti.
Kütahya Gençlik ve İl Spor Müdürü Sadık Ölçen müsabaka sonunda yaptığı basın açıklamasında, Kütahya İlinde birçok spor branşının olduğuna vurgu yaparak, bu spor dalları içerisinde tekerlekli basketbol müsabakalrının engelli gençler için çok büyük bir önem arz ettiğini belirtti. Basketbol maçaları sayesinde engelli gençlerin sosyalleştiğine dikkat çeken Ölçen, engelli gençlerin müsabakalara hazırlanmaları veya deplasmana gitmeleri aynı zamanda sosyalleşmerine olanak sağladığına dikkat çekerek böylelikle bu gençlerin bu spor dalı aracığılıyal başka illeride görme imkanına kavuştuklarına dikkat çektti. Kütahya Gençlik ve İl Spor Müdürü Sadık Ölçen,bu tür karşılaşmaların Kütahya ili için önemli aktive aracığı olduğun da altını çizdi.
Kütahya Sakatalar Derneği Başkanı Hatice Yakar ise bu müsabakalar için Kütahyalı vatandaşların Kütahya Sakatalar Derneğine gereken desteği sağlamaları gerktiğini vurgulayarak bu tür karşılaşmalar sayesinde gençlerin hayata tutunduklarını belirtti.
Kütahya Gençlik ve İl Spor Müdürü Sadık Ölçen, Kütahya Engelliler Umutspor Kulübü Başkanı Mustaf Ergün ve Kütahya Sakatalar Derneği Başkanı Hatice Yakar Kütahya Valiliğine ve Kütahya Belediyesine kendilerine verdikleri destek için çok teşekkür ettiklerinide sözlerine eklediler.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com