Döverek öldürdüler

Döverek öldürdüler
Afyonkarahisar'da, yengesi tarafından 'Anahtarımı düşürdüm' bahanesiyle evden çıkarılan ve üç kişi tarafından zorla kaçırılmak istenen Nimet Gürbunar (19) direnince, kaçırılanlar tarafından feci şekilde öldürüldü.


Nimet'i döverek ölümüne neden olan üç kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Olay, Afyonkarahisar'ın Dinar ilçesinde meydana geldi. Yaşlı dedesi Mehmet Gürbunar ile ninesi Nimet Gürbunar'ın evine temizlik yapmaya giden Nimet Gürbunar, halasının oğlunun eşi Fadime A. ile akşam saatlerine kadar halı ve kilim yıkadı. Akşam saatlerinde evine giden Fadime A., çocuklarını yatırdıktan sonra eşi ve kayınvalidesine 'benim az bir işim var' diyerek tekrar temizlik yaptığı eve geri döndü.
Nimet'in dedesi Mehmet Gürbunar'ın yatsı namazına gitmesini bekleyen Fadime A., Mehmet Gürbunar'ın evden çıkmasıyla evin kapısını çalarak, 'Halı yıkadığımız yerde evin anahtarını düşürmüşüm, kapıyı açarmasın, anahtarlarımı alayım' diyerek Nimet Gürbunar'a kapıyı açtırdı. Hiçbir şeyden haberi olmayan genç kızın kapıyı açmasıyla birlikte Fadime A.'nın kardeşleri Tayfun Ş. (25) ve Seyfi Ş. (40) içeri girip ağzı kapatılarak kaçırılmak istendi. Kendisini kaçırmaya çalışanlara direnen Nimet Gürbunar'ı
ellerindeki sopalarla 'Bağırma ve bizimle güzellikle gel' diyerek döven Seyfi Ş. ve kardeşi, genç kızı olay yerine getirdikleri 03 FV 636 plakalı otomobile bindiremeyince evlerine 50 metre uzaklıkta kullanılmayan boş bir eve götürdüler.
DÖVEREK ÖLDÜRDÜLER
Evde bir süre kendisini kaçırmaya çalışanlara direnen genç kız, sopa darbelerine dayanamayarak öldü. Genç kızı öldüren üç kardeş olay yerinden kaçtı. Kaçan kardeşler jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Jandarmada verdikleri ifadede, 'bizimle gelseydi, ne dövecek ne de öldürecektik. Güzellikle gelmediği için böyle oldu' dedikleri öğrenildi. Genç kızın ölümüne neden olan kardeşler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Dinar Cezaevi'ne gönderildi.
BUNU YAPANLAR İNSAN OLAMAZ
Torununun dövülerek öldürülmesi olayını anlatan Mehmet Gürbunar, bunu yapanların insanlıkla alakalarının olmadığını ifade etti. Dede Mehmet Gürbunar, O gün Fadime ile torununun akşama kadar temizlik yaptığını belirterek şunları söyledi: 'Fadime'yi ben namaza giderken gördüm, hatta 'niye geri geldin' diye sordum. Ben namazı 15 dakikada kıldım geldim. Ne olduysa bu süre içerisinde olmuş. Eşim zaten yürüyemiyor, torunumun olmadığını görünce sağı solu aradım. Evden çıkan torunumu döverek ve sürükleyerek
kullanılmayan köy odasına götürmüşler. Burada aldığı darbelerle torunum öldü. Bunu yapanlar insan olamaz.'
Olay yerinin karşısında öldürülen kızın başka bir kardeşinin oturduğunu belirten dede Gürbunar, sözlerine şöyle devam etti: 'O benim buralarda dolandığımı görmüş, kardeşinin bu eve getirildiğini görmüş. Ama karanlıkta kimin kimi getirdiğini bilmiyor. Annesini arayarak, 'anne karşıdaki eve bir kadın getirdiler, dedem de buralarda dönüp duruyor' diye telefon etmiş. Ondan sonra beni aradılar, ben eve girerken onlar da kaçtı.'
Öte yandan olayda kullanılan 03 FV 636 plakalı otomobilin bir başka kişiye ait olduğu ortaya çıktı. Otomobilin sahibi Selim A. kendisinin olaydan haberi olmadığını, sadece emanet olarak arabasını verdiğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com