Dövülen öğretmene öğrencilerden sevgi seli

Dövülen öğretmene öğrencilerden sevgi seli
Adana'da kadın veli tarafından darbedildiği öne sürülen öğretmen Saadet Binbuğa, öğrencilerin moral desteği karşısında duygulandı

ADANA (AA) - Bir okulda kadın veli tarafından darbedildiği öne sürülen öğretmen Saadet Binbuğa, öğrencilerin kendisine verdiği moral desteği karşısında duygulu anlar yaşadı.

Merkez Çukurova ilçesinde 2000 Evler Ortaokulu'nda görevli Binbuğa, nöbetçi öğretmen olarak koridoru kontrol ettiği sırada, 4 erkek öğrencinin, kız öğrencilere yönelik din kültürü ve ahlak bilgisi dersi verilen sınıfı, kapı anahtar deliğinden gözetlediğini görerek, durumu okul müdürüne bildirdi.

Erkek öğrencilerden birinin, olanları haber verdiği annesi S.D. okula gelerek, müdürün odasında Binbuğa ile tartıştı. S.D'nin, konuyu okul yöneticileriyle görüşmesini söyleyip, koridora çıkan Binbuğa'yı darbettiği öne sürüldü. Binbuğa, okul yöneticileri ve öğretmenlerin araya girmesiyle sonlanan kavgada, yüzünden ve boynundan yaralandı. S.D, olayın ardından okuldan ayrıldı.

Saadet Binbuğa, okulun önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, hukuk kuralları çerçevesinde hakkını arayacağını belirterek, "Ben öğretmenim ,bütün çocuklar benim. Dünyanın çiçekleri benim. Kimse onları elimden alamaz. Kimse beni yıldıramaz. Ben görevime devam edeceğim. Ömrüm olduğu sürece çocuklarımı yetiştireceğim, ülkemize layık vatandaşlar yetiştirmeye devam edeceğim. Çünkü onlar benim yavrularım, benim çocuklarım" dedi.

- Öğrencilerden sevgi seli

Binbuğa'nın konuşması sırasında okulun önünde toplanan öğrenciler, slogan atarak öğretmenlerine destek verdi. Öğrencilerin sarılıp, öptüğü Binbuğa'nın, duygulandığı görüldü.

Öte yandan, Eğitim-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim-İş ve Eğitim Bir-Sen yönetici ve üyeleri de okul önünde bir araya gelerek, saldırıyı kınadı.

Katılımcılar adına basın açıklaması yapan Eğitim-Sen Şube Başkanı Kamuran Karaca, okullarda barış ve demokrasi kültürünü geliştirecek etkinliklere önem verilmesi gerektiğini vurguladı.

Karaca, "Böylesi olayların en aza indirilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı ve hükümetin, öğretmenin zedelenen itibarını acilen yeniden teslim etmesi, eğitim emekçisine, yaptığı işin önemine uygun yaşam ve çalışma koşulları sağlaması, şiddetin ve şiddet dilinin eğitim alanlarından temizlenmesi için ciddi planlama ile çalışmaların yapılması gerekir" dedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com