DP Genel Başkanı Uysal, Afyonkarahisar'da:

DP Genel Başkanı Uysal, Afyonkarahisarda:
"Milletimizin gözünün önünde bu yaşanan hadiselere rağmen 'Türkiye'de yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla mücadele edeceğiz' diyenlerin, 10 yılı aşan bir iktidarının sonuna geldiği noktada maalesef Türkiye'nin önüne yeni yasaklar koydukları bir dönemdi

AFYONKARAHİSAR (AA) - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Milletimizin gözünün önünde bu yaşanan hadiselere rağmen 'Türkiye'de yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla mücadele edeceğiz' diyenlerin, 10 yılı aşan bir iktidarının sonuna geldiği noktada maalesef Türkiye'nin önüne yeni yasaklar koydukları bir dönemdir" dedi.

Uysal, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde partisinin belediye başkan adayı tanıtımı ve ilçe seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, büyük bir gurur ve onurla bunca yıllık hizmetlerin sahibi olarak milletin huzurunda olduklarını ifade etti. 

Geçmişinden şüphe duymayan, yaptıklarıyla, beraberinde de yapacaklarıyla bütün yön levhaları milleti gösteren bir hareket olarak Şuhutlularla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Uysal, siyasetin her zamankinden zor olduğu bir konjonktürde, milletin hizmetine talip olarak yürüdüklerini söyledi.

Türkiye'de iktidarların geldiğini, tek başına iktidarlar olduğunu, koalisyon dönemlerinin yaşandığını anımsatan Uysal, "Ama bugün bir yanda dalga dalga insanlarımızın, milletimizin, Türkiye'nin milli müştereklik meselesi yaptığı meseleler başta olmak üzere, öbür tarafta da vatandaşımızın, insanımızın, çiftçimizin, esnafımızın, tüccarımızın, işçimizin, memurumuzun milletin her kesiminin yaşadığı gerçek gündemin, Türkiye'de konuşulmadığı bir konjonktür içerisindeyiz" diye konuştu.

Milletin sağduyusunu bildiklerini aktaran Uysal, şöyle konuştu:

"İşte bugün, vicdanlarıyla, akıllarıyla, geçmişiyle, bugünüyle mukayese ederek milletimiz elbette bir karar verecektir. Bize düşen bu vazife de milletimizin bu kararını kolaylaştırmak, onun Türkiye'nin bu iklim içerisinde sıkıştırıldığı noktada ne AK Parti diyerek ne CHP diyerek yeniden millet iradesini taçlandırma günüdür. Demokrat Parti'nin günüdür. Yaşanan hadiselerin artık mızrağın çuvala sığmadığı gibi milletimizin gözünün önünde cereyan ediyor. Milletimizin gözünün önünde, bu yaşanan hadiselere rağmen 'Türkiye'de yolsuzlukla, yoksullukla ve yasaklarla mücadele edeceğiz' diyenlerin 10 yılı aşan bir iktidarının sonunda  geldiği noktada maalesef Türkiye'nin önüne yeni yasaklar koydukları bir dönemdir. Bugün bırakın yoksulluğu, yasakları, yolsuzlukları, Türkiye bu yüzsüzlükle mücadele etmelidir. Geçmişte, yanlış yapanlara milletimiz cevabını verdi. Bugün de 'din', 'diyanet', 'başörtüsü' diyerek bu yolsuzlukların üzerini örtemeyeceksiniz."

Uysal, konuşmasının ardından DP Şuhut Belediye Başkan adayı Nuri Oynağanlı'yı tanıtarak destek istedi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com