DP Genel Başkanı Uysal, Afyonkarahisar'da:

DP Genel Başkanı Uysal, Afyonkarahisarda:
"Demokrasiyle beraber bu ülkenin adım atması noktasında çok partili siyasi hayata geçirdiğimiz gibi bugün Türkiye'nin kendine yeniden yol tarifi yaparak, sahip olduğu imkanları, sahip olduğu potansiyeli, sahip olduğu kudret kapasitesine uygun siyasetle et

AFYONKARAHİSAR (AA) - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Demokrasiyle beraber bu ülkenin adım atması noktasında çok partili siyasi hayata geçirdiğimiz gibi bugün Türkiye'nin kendine yeniden yol tarifi yaparak, sahip olduğu imkanları, sahip olduğu potansiyeli, sahip olduğu kudret kapasitesine uygun siyasetle ete kemiğe büründüğümüz zaman emin olun ki dünden de bugünden de daha kuvvetli bir ülke haline geleceğiz" dedi.

Uysal, partisinin Sandıklı İlçe Başkanlığı tarafından ilçe meydanında düzenlenen mitingde yaptığı konuşmada, Sandıklı'da vatandaşlarla biraya gelmekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Yarınların aydınlık olması içi çalıştıklarını ifade eden Uysal, şunları kaydetti:

"Bizlere destek verirseniz büyüklerimizin önce yaptığı gibi Sandıklı'mızı Afyonkarahisar'ın nadide bir ilçesi haline getireceğiz. Bütün insanlarımızın haklarını eşit şekilde koruyacağımızdan emin olun diyorum. Hatadan hakikat aranmaz. Hatadan hakikate gidilmez. İşte o nedenle milletimiz dün olduğu gibi bunlara gerekli cezayı verecek. Yine demokrasiyle beraber bu ülkenin adım atması noktasında çok partili siyasi hayata geçirdiğimiz gibi bugün Türkiye'nin kendine yeniden yol tarifi yaparak, sahip olduğu imkanları, sahip olduğu potansiyeli, sahip olduğu kudret kapasitesine uygun siyasetle ete kemiğe büründüğümüz zaman emin olun ki dünden de bugünden de daha kuvvetli bir ülke haline geleceğiz."

"İşlerine geldi mi Menderes'ten bahsedenlerin, işlerine geldi mi Özal'dan bahsedenlerin. sözde demokratların Menderes'in adını ağzına almaya hakkı var mıdır?" diyen Uysal, yarınları daha güzele daha iyiye götürmek adına mücadele verdiklerini kaydetti.

Uysal, 30 Mart yerel seçimlerde vatandaşlardan destek isteyerek, şöyle konuştu: 

"10 yıldır yetki verdiniz milletvekilleri, bakanlar çıkardınız ama Allah için sorun buralara neler yapmış? Yetki verdiğiniz insanların ne yaptığına bakın. Gönüllerinizdeki ızdırapların bize kılavuz olduğunu bilesiniz. O ızdırapların biz de yarattığı inançla bu davanın sahibi olarak yarınlarımız aydınlık olacaktır. Kara günün kararıp kalmayacak. Dün yapan büyüklerimiz gibi Sandıklı'yı hak ettiği yere getireceğiz ve Afyon'un nadide bir ilçesi yapacağız. Afyon'un en sade vatandaşının, köylüsünün, kentlisinin hukukunu koruyacağız."

Konuşmaların ardından Uysal, partisinin Sandıklı Belediye Başkan adayı Osman Aksu'yu tanıttı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com