DP Genel Başkanı Uysal Denizli'de

DP Genel Başkanı Uysal Denizlide
"(30 Mart'ta) Ya bu deli gömleklerini, bu millete bu devlete millete giydirecekler ya da daha demokratik, herkesin alın terinin karşılığını aldığı, eşit haklara sahip olduğu ve yarınından emin olduğu demokrat bir Türkiye'de yaşayacağımıza karar vereceğiz"

DENİZLİ (AA) - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "(30 Mart'ta) Ya bu deli gömleklerini, bu millete bu devlete millete giydirecekler ya da daha demokratik, herkesin alın terinin karşılığını aldığı, eşit haklara sahip olduğu ve yarınından emin olduğu demokrat bir Türkiye'de yaşayacağımıza karar vereceğiz" dedi.

Uysal, partisinin düzenlediği Denizli programı kapsamında Buldan ilçesi Alanyazı Meydanı'nda halka hitap etti. Türkiye'de imkan meselesinin ve kısıtlılığın olmadığını ifade eden Uysal, yetişmiş insan gücünün başka ülkelerde hizmet eder hale geldiğini söyledi. Uysal, birilerinin beyin göçü olduğunu bir vesile ile her zaman ifade ettiğini belirterek, şöyle devam etti:

"Oysa bu biz bu toprakları, kadim medeniyeti geçmişine uygun bir şekilde, Buldan'da, Yenicekent'te pek çok antik kent geçmişleriyle altımızda yatan bu topraklarda, kadim medeniyetimizin tortusunu buralarda yüzümüzün çizgilerinde, aşımızda, ürettiğimizde zaten yaşatıyoruz. İşte Anadolu'da pek çok milletin, pek çok kültürün karşılaşma, karışma, barışma ve kaynaşma noktası haline getirmiş olan bizim irademizdir.

Bu gücü yok sayarak deli gömlekleri giydirmeye çalışanlara karşı bu güce biz sırtımızı dayıyoruz. Ne bu Cumhuriyeti travma hali olarak görüyoruz, ne de bu geçmişi, insanımızın değerlerini çatışma unsuru haline getiriyoruz. Oysa TBMM'de bulunan iktidar, ana muhalefet ve diğer muhalefet partileri hallerinden memnun. Onlar memnun olabilir ama benim insanlarım memnun değil. Benim çiftçim, memurum memnun değil. İşte bu çarpık düzeni yıkmak adına bugün bir adım atıyoruz. Bu attığımız adım, geçmişimizi çalanlara karşı yarınlarımızı çıldırtmamak adına attığımız bir adımdır."

Uysal, 30 Mart'ın nasıl bir Türkiye'de yaşanılacağını tayin edeceğine işaret ederek, "Ya bu deli gömleklerini, bu millete bu devlete millete giydirecekler ya da daha demokratik, herkesin alın terinin karşılığını aldığı, eşit haklara sahip olduğu ve yarınından emin olduğu demokrat bir Türkiye'de yaşayacağımıza karar vereceğiz. İşte bu anlamda buralarda bize vereceğiniz nefes Ankara'da soluğa dönüşecektir" dedi.

İktidarın Türkiye'de korku duvarları ördüğünü ileri süren Uysal, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu iklimi siz yarattınız. Güzel bir Anadolu sözü vardır. (Ayarını bozduğunuz kantar, gün gelir sizi de tartar) Bugün bu kaldırımlarda, alnı ak bir şekilde dolaşan benim insanlarım yarın bu kaldırımlarda alnı ak bir şekilde dolaşacaktır. Ama bu yolsuzlukları yapanlar yarın insan içine çıkamaz halde olacaklardır. Göreceksiniz, caddelerde sokaklarda dolaşamaz halde olacaklar."

Uysal, daha sonra partisinin Buldan Belediye Başkanı adayı Mustafa Fahri Şevik'i ve meclis üyesi adaylarını tanıttı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com