DP liderinden askerlik için Avrupa örneği

DP liderinden askerlik için Avrupa örneği
DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, zorunlu askerliğin kaldırılması gerektiğini savundu

Zeybek, partisinin Kelleci Kardeşler Düğün ve Toplantı Salonunda gerçekleştirilen Denizli İl Başkanlığı 10. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, DP'nin birinci başkanının Mustafa Kemal Atatürk olduğunu söyledi.

"ADIM ADIM YOLDAN ÇIKIYORUZ"

Atatürk'ün gerçek takipçisinin Celal Bayar olduğunu savunan Zeybek, Bayar'ın DP'yi kurduğunu ve DP'nin Atatürk'ün izinden giden parti olduğunu dile getirdi.

Zeybek, ''Atatürk'ten sonra ne yazık ki ikinci cumhurbaşkanı Atatürk'ün yolunu bozmuş ve Türkiye'de bir milli şeflik dönemi başlamıştır. İşte büyüklerimiz o despot döneme karşı ellerini kaldırıp 'Yeter söz milletindir' demişlerdir. Çünkü o dönemde ne yazık ki millet dışlanmıştır. Şimdilerde Türkiye'yi Atatürk'ün yolundan çıkarmak isteyen, Türkiye Cumhuriyetini tasfiye ederek başkalarının kulu, bir kukla devlet haline getirmek isteyenler var. Adım adım yapılıyor bu işler, adım adım gerçekleştiriliyor'' diye konuştu.

"İKİDE BİR ETNİK GRUPLAR SAYILIYOR"

Konuşmasında hükümeti eleştiren Zeybek, ''Bugün mevcut iktidarın başı, hala ikazlarımıza rağmen 'Türkiye'de etnik gruplar' diye konuşmaya başlıyor. Başlıyor saymaya, şunlar var, en sonuna da Türkleri koyuyor. Türk bizim çatı kavramımızdır, Türk bizim ortak adımızdır. Anadili, kökeni, kökü ne olursa olsun bu coğrafyada bütünleşen her insan bununla iftihar etmek hakkına sahiptir. Şimdi sen Türkiye Cumhuriyetinin bu güzel birliğini dağıtacak şekilde ikide bir etnik grupları sayıyorsun'' dedi.

BEDELLİ ASKERLİK

Bedelli askerlikle ilgili verilen yasa teklifine de değinen Zeybek, şunları söyledi: ''Bir sol parti bir yasa teklifi veriyor ve bu yasanın kapsamı, zengin çocuklarının askere gitmemesini, yoksulların askerlik yapmasını sağlayacak. Bu fikir söylenebilir ama sol bir parti bunu söylemez. Diyebilirsiniz ki siz siyasetçisiniz, dolayısıyla birçok genç aile bunu bekliyor, o zaman ben onlara, onların da ve tüm halkımızın da beklentisine cevap verecek olan projemizi ilan ediyorum. Diyorum ki zorunlu askerlik kaldırılmalıdır, zorunlu askerlik doğru bir kavram değildir. Avrupa Birliği'nde hiçbir ülkede zorunlu askerlik kalmamıştır. Dolayısıyla zorunlu askerlik yanlıştır ve bundan vazgeçilmelidir. Ordu profesyonel ordu olmalıdır. Bunlar gerçekten savaşmaya ruhen, bedenen hazır olan kişilerden oluşturulmalıdır. Hiç kimse bana biz asker milletiyiz demesin. Niye biz asker milleti olalım. Bizim askerimiz de, alimimiz de, yazarımız da olur. Bu büyük bir yanlıştır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com