DP'nin Başına Geçecek mi?

DP'nin Başına Geçecek mi?
Ahmet Özal'ın bir televizyon programına yaptığı açıklamalar çok konuşulacak..

Dün gece Beyaz TV'de yayınlanan Dinamit adlı tartışma programına telefonla bağlanan, merhum Turgut Özal'ın oğlu ve Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Özal önemli açıklamalarda bulundu.

Referandumda oyunun ne olduğunun sorulması üzerine Özal, parti kararının hayır olmasına karşın kendi kararının kesinlikle evet olduğunu vurgularken, parti içinde bir fikir ayrılığı olduğunu da yansıtmış oldu. Hemen ardına önümüzdeki günlerde Hüsamettin Cindoruk'un genel başkanlığı bırakacağını ve kongreye gidileceğini de açıkladı.

Hiçbir zaman görev beklentim olmadı

Kendisinin genel başkanlığa aday olup olmayacağı sorusu üzerine ise; 'hiçbir zaman görev beklentim olmadı' diyerek cevap verirken partide böyle bir beklenti ya da istek olması durumunda görev almaktan kaçmayacağını da ekleyerek açık kapı bırakmış oldu.

Uğur Mumcu cinayeti ile ilgili muhakkak soruşturma başlatılmalı

1993 yılındaki karanlık olayların aydınlatılması gerekliliğine de değinen Ahmet Özal, soruşturma başlatılan Eşref Bitlis, Turgut Özal ölümlerinin yanı sıra Uğur Mumcu cinayetinin de muhakkak aydınlatılması gerektiğini ve soruşturma konusunda geç kalınmamasının önemini vurguladı. Türkiye'deki karanlık süreçlerin tümünün kısa zaman içinde aydınlanacağı ve çok uzun bir süre geçmeden faili meçhullerin çözümleneceği konusunda ise inanmaktan öte emin olduğunu söyleyen Özal, kendisinin rahmetli babası Turgut Özal'ın görev döneminde hep yanında olduğunu, birçok şeyi çok iyi bildiğini ve buna dayanarak böyle bir kanaatte olduğunu belirtti.

Bu açıklamalardan sonra parti genel başkanlığı için Ahmet Özal'ın da adının geçeceği şüphesiz. Merak konusu olan ise Ahmet Özal'ın parti içinde belirli bir kesim tarafından desteklenip desteklenmediği. Cindoruk'un kensi isteği ile görevini bırakacağını ifade eden Özal'ın bu açıklamasının ardına gözler Demokrat Parti'nin kongre sürecinde olacak.

elmahaber.com

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com