DPÜ ''4. Tırmanış Şenliği'' başladı

DPÜ ''4. Tırmanış Şenliği'' başladı
Kütahya'da, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Dağcılık Kulübü tarafından bu yıl 4'üncüsü düzenlenen ''Tırmanış Şenliği'' başladı.

KÜTAHYA -DPÜ Dağcılık Kulübü Başkanı Burhan Aydın,  yaptığı açıklamada, kulübün 50 aktif üyesi bulunduğunu, yetiştirdikleri yardımcı eğitmenlerle çalışarak, her yıl dağcılığa yeni sporcular kazandırdıklarını söyledi.
Üniversitenin en aktif kulüplerinden olan dağcılık kulübünün, yurt içi ve yurt dışında çeşitli faaliyetlerde bulunduğunu belirten Aydın, daha önce ABD ve İran'da yürüttükleri tırmanış çalışmalarına, Kırgızistan'da devam edeceklerini anlattı.
Aydın, DPÜ Merkez Yerleşkedeki spor tırmanış kompleksinde bulunan duvarın, 672 metrekare yüzey alanı ve 14,5 metre yüksekliğe sahip olduğunu ifade ederek, yüzey alanı bakımından Avrupa'nın 4'üncü, Türkiye'nin en büyük duvarı olduğunu bildirdi.
2006'dan başlayarak her yıl tırmanış şenliği organize ettiklerini anımsatan Aydın, şöyle konuştu:
''Kulüp üyelerimizin yanı sıra İstanbul, Sakarya, Eskişehir, Balıkesir, Afyonkarahisar ve Adana'dan gelen çok sayıda arkadaşımız şenliğimize katılıyor. Aynı tarihlerde Eskişehir ve Adana'da da dağcılığa hitap eden şenlikler olmasına rağmen, bizim etkinliğimizi tercih ettiler. Bundan büyük mutluluk duyuyoruz. Gündüz saatlerinde yapay tırmanış duvarında sürdürdüğümüz etkinlikler kapsamında akşamları çeşitli grupların konserlerine yer veriyoruz. Dağcı arkadaşlarımızın şenliğimize ilgisi bizi memnun ediyor.''
Aydın, düzenledikleri her organizasyonun, aynı zamanda ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlık anlamı taşıdığına dikkati çekerek, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Balkan Spor Tırmanış Şampiyonası'nın, 30 Eylül-2 Ekim tarihleri arasında Kütahya'da yapılacağını sözlerine ekledi.
Türkiye Dağcılık Federasyonu'nun (TDF) geçen hafta Isparta'da düzenlediği Türkiye Dağcılık Spor Tırmanış Türkiye Şampiyonası Lider 1. Ayak yarışmasında, gençlerde birinciliği kazanan DPÜ Dağcılık Kulübü üyesi Emre Kuruoğlu da zor olmasına rağmen başarılı bir mücadele olduğunu ifade etti.
Büyüklerde de onunculuğunu elde ettiğini bildiren DPÜ Dış Ticaret Bölümü öğrencisi Kuruoğlu, Balkan Spor Tırmanış Şampiyonası'nda dereceye girmeyi hedeflediğini kaydetti.
Dağcılık İl Temsilcisi Egemen Dölek'in de izlediği şenliğe katılan dağcılar, yapay tırmanış duvarına tırmandı. Etkinliğin yarın akşam sona ereceği belirtildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com