DPÜ ağaçlandırıldı

DPÜ ağaçlandırıldı
Kütahya’da 7 bin 500 dekarın üzerinde bir alana sahip olan Dumlupınar Üniversitesi, (DPÜ) Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ağaçlandırıldı.

Kütahya’da 7 bin 500 dekarın üzerinde bir alana sahip olan Dumlupınar Üniversitesi, (DPÜ) Orman Bölge Müdürlüğü tarafından ağaçlandırıldı.
1992 yılında kurulan Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mimari özellikleri ve doğal güzelliğiyle görenleri hayran bırakıyor. Şehir merkezine nazır bir tepe üzerinde geniş bir alana kurulmuş olan Dumlupınar Üniversitesi özellikle Selçuklu mimarisinin özeliklerini taşıyan mimarisiyle dikkat çekiyor.
Kütahya Orman Bölge Müdürlüğünce öncelikle Proje çalışması yapılan Dumlupınar Üniversitesindeki işaret fişeği niteliğindeki ilk ağaçlandırma çalışmaları başladığı, Orman İşletme Müdürlüğü tarafından arazi hazırlığı yapılan DPÜ Merkez Kampüsü içerisinde bulunan alana, Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, öğretim üyeleri ve öğrencilerle birlikte 600 adet 1.00 - 1.25 boylarında sedir ağacı dikildiği belirtildi.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit, Ekonomi Kulübü öğrencileri ve Zafertepe Yurt temsilcileriyle birlikte geniş katılımlı bir fidan dikimi daha yapıldı.
Dumlupınar Üniversitesi ağaçlandırma sahaları hakkında Orman Bölge Müdürü Kenan Eryiğit’ten bilgiler alan Vali Çiftçi, daha sonra Dumlupınar Üniversitesi Ekonomi Kulübü öğrencileri ile beraber hazırlanan sahaya fidan dikti.
Dumlupınar Üniversitesi içindeki Zafertepe Yurt Müdürlüğü çevresinde ayrılan alana 100 adet boylu çam,100 adet boylu sedir olmak üzere toplam 200 adet fidan dikildi.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com