DPÜ AKUK, Van'da arama kurtarma çalışmalarına başladı

DPÜ AKUK, Van'da arama kurtarma çalışmalarına başladı
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Arama Kurtarma Kulübü, ( AKUK) Van'da arama kurtarma faaliyetlerine başladı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Arama Kurtarma Kulübü, ( AKUK) Van'da arama kurtarma faaliyetlerine başladı.
DPÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan Erarslan, Dumlupınar Üniversitesi'nin başarılı kulüplerinden biri olarak bilinen DPÜ Arama Kurtarma Kulübünün eğitimli ve tecrübeli 10 kişilik ekibiyle Van depremzedelerine yardım için Van'a giderek arama kurtarma çalışmalarına başladığını bildirdi.
DPÜ AKUK Kulüp Danışmanı Doç. Dr. Hakan Aykul, hareket öncesi kulüp üyeleri dışında pek çok gönüllü vatandaşın da Van'a hareket etmek istediklerini belirtti.
Kulüp Başkanı Mete Çetinkaya, Van'da bulunan yakınlarından 3 kişinin de hayatını kaybettiğini ve göçük altında kalan yakınlarının da bulunduğunu ifade ederek kulüp arkadaşlarıyla birlikte kurtarma çalışmalarına katılarak ellerinden gelen tüm çabayı seve seve göstereceklerini kaydetti.
Bölgede enkaz çalışmaları ve organizeli yardım çalışmalarının tüm hızıyla yapıldığını hatırlatan Mete Çetinkaya, Depremin ilk günlerinde yürütülen çalışmaların çok önemli olduğunu ve hassasiyetin titizlikle sürdürülmesi gerektiğini vurguladı.
Yardım ve kurtarma çalışmalarını Afyon Kurtarma Birliği ile birlikte yürüttüklerini kaydeden Mete Çetinkaya, Kızılay ile birlikte pek çok sivil toplum örgütünün yardım çalışmalarına destek verdiğini belirten Kulüp Başkanı, bölgeye acil olarak su, kışlık giysi, çadır, yiyecek gibi acil ihtiyaç malzemelerinin ulaşması gerektiğini hatırlatarak, bölgede depremle mücadele eden tüm vatandaşlarımız için dua etmeyi esirgemememiz gerektiğini söyledi.
DPÜ Arama Kurtarma Kulübü, daha önce de 41 kişinin hayatını kaybettiği Elazığ depremi ve Simav ilçemizde meydana gelen deprem felaketlerinde vatandaşların yaralarını sarmak üzere bölgeye ulaşmış ve yardım çalışmalarına katılmıştı.
Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, da DPÜ AKUK'un Elazığ ve Simav'da arama kurtarma çalışmalarına katıldığını ve başarılı sonuçlar aldığını hatırlatarak tecrübeli ve eğitimli DPÜ AKUK ekibinden sevindirici haberler beklediğini söyledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com