DPÜ BESYO, özel yetenek sınavı ile 280 öğrenci alacak

DPÜ BESYO, özel yetenek sınavı ile 280 öğrenci alacak
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'na, özel yetenek sınavı ile birinci ve ikinci öğretim için 280 öğrenci alınacağı bildirildi.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'na, özel yetenek sınavı ile birinci ve ikinci öğretim için 280 öğrenci alınacağı bildirildi.
Yapılan açıklamada, Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'nun bölümlerine (programlarına) ilan edilen kontenjanlarla sınırlı olarak 2011 Öğrenci Seçme Sınavı Kılavuzu'nun Özel Yetenek Sınavı İle Seçme Yöntemi esaslarına uygun olarak yapılan değerlendirmeye göre öğrenci alınacağı, ön kayıtların 04-15 Temmuz tarihleri arasında şahsen olacağı, özle yetenek sınavlarının ise 18-22 Temmuz 2011 tarihleri arasında yapılacağı bildirildi.
2011-2012 eğitim-öğretim yılında Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun programlarına Özel Yetenek Sınav ile Beden Eğitimi Spor Öğretmenliği Bölümü I.Öğretim için 14 bayan, 26 erkek toplam 40 öğrenci; Antrenörlük Eğitimi Bölümün için 14 bayan, 26 erkek toplam 40 öğrenci; Spor Yöneticiliği Bölümün için 14 bayan, 26 erkek toplam 40 öğrenci; Rekrasyon Bölümü için 14 bayan, 26 erkek toplam 40 öğrenci olmak üzere toplam 160 öğrenci alınacağı belirtildi. Yapılan açıklamada bazı bölümlere II. Öğretim için öğrenci alınacağı da bildirildi. Buna göre Antrenörlük Eğitimi Bölümüne 14 bayan, 26 erkek toplam 40 öğrenci; Spor Yöneticiliği Bölümüne 14 bayan, 26 erkek toplam 40 öğrenci; Rekrasyon Bölümü 14 bayan, 26 erkek toplam 40 öğrenci olmak üzere bu bölümlerin II.Öğretimlerine toplam 120 öğrenci alınacak. Yapılan açıklamada, Ön kayıt başvurusunda bulunacak adaylar için tüm bölümlerde geçerli olmak üzere;2011 yılında YGS sınavına girmiş olanlardan Spor alan / kol bölümleri mezunları ile milli sporculardan en az 140.000 puan almış ve spor alan / kol bölümleri mezunları dışında kalanlardan en az 180.000 puan almış (Yabancı dil hariç herhangi puan türünden biri) adaylar ön kayıt için müracaat edebilecekleri bildirildi.
Açıklamada, adayların, Yüksekokulun belirtilen bölüm programlarının (I. ve II. programlar) birine veya birden fazlasına (en fazla 7 program) başvuru yapabilecekleri belirtildi. İki aşamalı yapılacak olan Özel Yetenek Sınavının ilk aşamasında Atletizm, Basketbol, Güreş, Futbol,Hentbol ve Voleybol dallarında sınav yapılacak olup bu dalların yanında ayrıca Milli Sporcular içinde II. aşamaya yönelik kontenjan uygulanacağı bildirildi.
Adayların 04 Temmuz-15 Temmuz 2011 tarihleri arasında ön kayıt yaptırabilecekleri belirtilen açıklamada, ön kayıt yaptıracak adayların Ön Kayıt Bürosuna şahsen başvurmaları gerektiği, adayların dijital resimleri ve parmak izi kaydı alınacağından posta ile veya vekâleten kayıt yaptırmaların mümkün olmadığı da belirtildi.
Açıklamada özel yetenek sınavlarının 18-22 Ağustos 2011 tarihleri arasında yapılacağı kaydedildi.
Özel yetenek sınavına başvurmak isteyen adaylar, Dumlupınar Üniversitesi (www.dpu.edu.tr) internet sitesinden veya BESYO internet sitesinden (http://besyo.dpu.edu.tr/besyoweb/index.php/) ayrıntılı bilgi ve başvuru koşullarını öğrenilebilecekler.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com