DPÜ BESYO sınavlarında kıyasıya rekabet yaşanıyor

DPÜ BESYO sınavlarında kıyasıya rekabet yaşanıyor
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek sınavlarında BESYO öğrencisi olabilmek için farklı dallarda özel yetenek sınavına giren adaylar arası kıyasıya rekabet yaşanıyor.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek sınavlarında BESYO öğrencisi olabilmek için farklı dallarda özel yetenek sınavına giren adaylar arası kıyasıya rekabet yaşanıyor. 5 gün boyunca sürecek olan özel yetenek sınavlarının birinci günü ilk aşamada futbol, güreş, ikinci gününde futbol, atletizm, voleybol dallarında yeteneklerini sergileyen öğrenci adayları performanslarıyla izleyenleri hayran bıraktılar. Başarılı olup DPÜ BESYO öğrencisi olmak isteyen adaylar, iyi bir puan almak için üstün bir çaba göstererek yeteneklerini son noktasına kadar sergilediler. Özel yetenek sınavında sıranın kendisine gelmesini bekleyen adayların heyecanlı bekleyişi ise yüzlerine yansıyordu.

ADAYLAR ARASINDA 14 MİLLİ SPORCU BULUNUYOR
DPÜ BESYO Özel Yetenek Sınavlarına kızlarda 7, erkeklerde 7 olmak üzere toplam 14 milli sporcu da yer alırken, atletizmde 53 kız, 131 erkek, basketbolda 21 kız, 140 erkek, futbolda 47 kız, 650 erkek, güreşte 53 erkek, hentbolda 34 kız, 91 erkek, voleybolda 90 kız, 108 erkek olmak üzere toplam 1432 öğrenci başarılı olmak için ter döktü.
Futbol branşında bayanlarda 23, erkeklerde 126, toplam 149 aday, atletizmde bayanlarda 18, erkeklerde 31 toplam 49 aday, güreşte 21 aday birinci aşamayı başarılı bir şekilde tamamlayarak ikinci aşamaya geçti. Voleybol branşında ise kızlarda 90, erkeklerde 108 aday ikinci aşamaya geçmek için ter geç saatlerde ter döküyordu.

SINAVLAR HUZURLU BİR BİÇİMDE GEÇİYOR
DPÜ Beden Eğitimi Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Arslan Kalkavan, sınavların güzel bir organizasyonla başarılı ve huzurlu bir biçimde devam ettiğini ifade ederek, “Üniversitemiz özel yetenek sınavlarına gösterilen ilgiden son derece memnunuz. Bu yıl geçen senenin iki katına yakın aday sınavlarımızda mücadele ediyor. Sınavlarımız objektif ve şeffaf bir biçimde yapılıyor. Öğretim elemanlarımız, idari personelimiz sınavların en iyi bir biçimde geçmesi için özveri ile çalışıyorlar. Özel yetenek sınavlarını başarıyla tamamlayarak Üniversitemiz öğrencisi olmaya hak kazanan öğrencilerimiz arasında gelecekte, Halil Akkaş, Erol Bilgin, Gülcan Mıngır gibi Avrupa şampiyonluklarını Ülkemize kazandıran şampiyonlarımız gibi yeni şampiyonlar çıkacak, bizlere yeni şampiyonluklar kazandıracaklarına ve Ülkemizi, Üniversitemizi başarılarıyla onurlandıracaklarına inanıyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com