DPÜ Dağcıları Zirvede...

DPÜ Dağcıları Zirvede...
Dumlupınar Üniversitesi Dağcılık Kulübü (DPÜDAK) sporcuları, Bursa ve Kayseri'de zirve tırmanışı denemelerine katıldı.

Dumlupınar Üniversitesi Dağcılık Kulübü (DPÜDAK) sporcuları, Bursa ve Kayseri'de zirve tırmanışı denemelerine katıldı.
     Kulüpten verilen bilgiye göre, kulüp üyeleri Yasin Şenlik, Yusuf Yıldız ve Fatih Taşçı, klasik rotadan Uludağ Kış Tırmanışına katılmak üzere Bursa'ya gitti. Kamp kurarak dinlendikten sonra zirve tırmanışına başlayan ekip, olumsuz hava koşulları nedeniyle kapıdan geri döndü.
     Gürcan Ertürk, Safiye Günçiçek ve Servet Salih Tuğ'dan oluşan başka bir ekip de Erciyes Üniversitesinin düzenlediği Erciyes Dağı tırmanışına katıldı. Her yıl düzenlenen organizasyonun bu yılki etabında tırmanışa başlayan Ertürk ve Günçiçek, sağlık sorunlarından dolayı etkinliği tamamlayamadı. Nesrin Topkapı rotasının sol kulvarından yürüyüşe başlayan Tuğ da Hörgüç Kaya yanındaki çığ tehlikesi nedeniyle tırmanışı bitiremedi.
     Öte yandan, Akdağ'da düzenlenecek genel kampçılık eğitimine katılmak için Şaphane ilçesine giden 4 eğitmen ve 14 kursiyerin yanı sıra Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Şaphane Meslek Yüksek Okulundan 18 öğrenci, 2 bin 100 metre yükseklikteki zirve için tırmanışa başladı. Ekip, kötü hava koşullarından dolayı zirveye 100 metre kala etkinliği sona erdirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com