DPÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsüne öğrenci alımı

DPÜ Eğitim Bilimleri Enstitüsüne öğrenci alımı
Rektörlükten yapılan yazılı açıklamaya göre, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ile İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ana bilim dallarında 20'şer TC uyruklu, 2'şer yabancı uyruklu olmak üzere toplam 44 öğrenci kabul edilecek.

Tezli yüksek lisans programları için İlköğretim Sınıf Öğretmenliği, İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ile İlköğretim Okul Öncesi Öğretmenliği ana bilim dallarında 20'şer TC uyruklu, 2'şer yabancı uyruklu olmak üzere toplam 66 öğrenci alımında bulunulacak.

Adayların sahip olması gereken Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) puan türleri, İlköğretim Sosyal Bilgiler Öğretmenliği programlarında sözel, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ile İlköğretim Okul Öncesi Öğretmenliği programlarında eşit ağırlıklı olarak belirlendi.

Taban puanlar da doktora programlarına başvurularda 65, tezli yüksek lisans programlarına başvurularda 55 olarak tespit edildi.

Başvuru süreci sona eren programlar için mülakat sınavları, 9-11 Ocak tarihlerinde Eğitim Fakültesi Materyal Tasarım Odasında yapılacak.
Sonuçların açıklanmasının ardından kesin kayıt işlemleri, 23-25 Ocak'ta gerçekleştirilecek.

Alımla ilgili ayrıntılı bilgiye ''http://www3.dpu.edu.tr/upload/8710000101/files/E%C4%9Fitim%20Bilimleri%20Enstit% C3%BCs%C3%BC%20%C3%96%C4%9Frenci%20Al%C4%B1mlar%C4%B1%282%29.pdf'' web sayfasında yer verildi.  (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com