DPÜ Eğitim Fakültesi Atatürk'ü Anma Haftası düzenledi

DPÜ Eğitim Fakültesi Atatürk'ü Anma Haftası düzenledi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen “Atatürk Haftası” anma programı gerçekleştirildi.

“Atatürk Haftası” anma programı Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Nida Bayındır’ın konuşması ile başladı.Doç. Dr. Nida Bayındır yaptığı konuşmada, “En büyük eserim diye nitelendirdiği Türkiye Cumhuriyetini kuran Atatürk, hiç kuşku yok ki Türk ulusunun yetiştirdiği en büyük Türk’tür. İçinde bulunduğu asrı aşıp gelecek asırlara da ışık tutan bir dehadır. Asırların pek nadir olarak yetiştirdiği dahilerden olan Atatürk’ü, aramızdan ayrılışının 75. Yılında rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz” dedi.

Daha sonra Atatürk’ün Cumhuriyetin 10. Yıl Nutku’nu içeren video ile “Son Balo Vals ve Zeybek” isimli video gösterimleri yapıldı. Programın son bölümünde ise Eğitim Fakültesi okutmalarımızdan Handan Özdemirel ve Yusuf Ziya Beydüz Atatürk’ün sevdiği türkülerden “Selanik”, “Bülbülüm Altın Kafeste”, “Vardar Ovası” türküleri söyledi. Türkülerin ardından program sona erdi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com