DPÜ Gediz Meslek YüksekokuluMüdürü Saraoğlu ''doçent'' oldu

DPÜ Gediz Meslek YüksekokuluMüdürü Saraoğlu ''doçent'' oldu
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Hamdi Melih Saraoğlu'nun, Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünde girdiği doçentlik sözlü sınavında başarılı olarak Elektrik-Elektronik Mühendisliği Biyomedikal Alanın

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Hamdi Melih Saraoğlu'nun, Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Biyomedikal Mühendisliği Enstitüsünde girdiği doçentlik sözlü sınavında başarılı olarak Elektrik-Elektronik Mühendisliği Biyomedikal Alanında doçent unvanı aldığı bildirildi.
Meslek Yüksekokulundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Hamdi Melih Saraoğlu, 1971 yılında Isparta'da doğdu. 1989'da Isparta Anadolu Lisesinden, 1993'te Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Bölümünden mezun oldu.
Yüksek lisans eğitimini 1995'te DPÜ Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında, doktora eğitimini ise 1998'de Sakarya Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Elektrik-Elektronik Mühendisliği Anabilim Dalında tamamlayan Saraoğlu, 1993'te DPÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde araştırma görevlisi olarak akademisyenliğe başladı.
Saraoğlu, 1996-2002 arasında DPÜ Kütahya Meslek Yüksekokulunda öğretim görevlisi olarak çalıştı ve 2002'de yardımcı doçent unvanını aldı. DPÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümünde 2007-2011 arasında Bölüm Başkan Yardımcılığı ve Elektronik Anabilim Dalı Başkanlığı görevlerinde bulundu.
Akademik çalışmalarını Biyomedikal Mühendisliği alanında gerçekleştiren Saraoğlu, elektronik burun teknolojisinin tıbbi alanlardaki uygulamalarının Türkiye'deki öncülerinden biri olarak tanınıyor. ''Elektronik burun teknolojisi kullanılarak kandaki şeker oranının kan alınmadan nefesten ve avuç içi terlemesinden belirlenmesi'' konulu, biri devam eden iki TÜBİTAK projesinin yürütücülüğü yapıyor.
Beyin sinyallerinin haritalanması ve eğitilmesi, uyku ve epilepsili EEG sinyallerinin sınıflandırılması, elektronik burun teknolojisi kullanılarak nefes kokusundan hastalık tanısı, ameliyatlarda kullanılan anesteziklerin doz seviyesinin belirlenmesi ve kan almadan kan şekeri değerinin belirlenmesi, mikroorganizmaların kokularından sınıflandırılması konularında çalışmaları bulunan Saraoğlu'nun akademik çalışmaları, çeşitli ulusal ve uluslararası kongre, sempozyum, toplantı ve dergilerde yayımlandı. Yayınlarından bazıları TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Programı (UBYT) tarafından ödüllendirildi.
Zafer Kalkınma Ajansı Kütahya ili Sanayi Komisyonu üyesi de olan evli ve 3 çocuk babası Saraoğlu, 8 Nisan 2011'de DPÜ Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne atandı.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com