"DPÜ, geleceğinizin altın anahtarı olacak''

"DPÜ, geleceğinizin altın anahtarı olacak''
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, DPÜ yerleşkelerinde öğrencilerin, kaliteli eğitimin yanında yaşamlarına değer katacağı her türlü sosyal, kültürel, sportif etkinliği yapabileceklerini bildirdi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)
Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, DPÜ yerleşkelerinde öğrencilerin, kaliteli eğitimin yanında yaşamlarına değer katacağı her türlü sosyal, kültürel, sportif
etkinliği yapabileceklerini bildirdi.
Prof. Dr. Karaaslan, yaptığı yazılı açıklamada, DPÜ'yü tercih eden öğrencilerin, öğrenci odaklı ve özgürlükçü düşünce anlayışını benimsemiş bir üniversitede öğrenim göreceğini belirtti.
Prof. Dr. Karaaslan, şunları kaydetti:
''DPÜ, öğrencilerin kariyerine yönelik kararlar alırken, dinamik kadrosu, teknolojik olanakları, kaliteli ve bilimsel araştırmalara destek sağlayan akademik anlayışıyla önemli bir alternatiftir. Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen Erasmus Programı ile yurt dışı eğitim programlarına katılma fırsatını yakalayacak, tüm öğrencileri ve öğretim üyelerine yurt dışı eğitim olanağı sunan programları, çift ana dal yapabilme imkanı, üst sınıflardan kredi alarak erken mezun olabilme ve pedagojik formasyon alabilme imkanı bulabileceklerdir.
Bilgisayar laboratuvarları, uluslararası 1187 dergiden yararlanma olanağı sunan modern tasarımlı elektronik kütüphanesi, Selçuklu, Osmanlı ve modern mimariyi birleştiren, doğal güzellikler içerisinde yaşamaktan mutluluk duyacakları bir yerleşkede, üniversite yönetiminin, öğretim elemanlarının her zaman yakın ilgi ve desteğini görecekleri bir üniversitede eğitim alacaklar. Tarihi, kültürel, turistik ve termal tesis zengini huzurlu bir kentte yaşayacaklar, öğrenci kulüpleri ile sosyal yaşantılarına renk katacaklardır. Çağdaş eğitimin incisi DPÜ, geleceğinizin altın anahtarı olacak. Tercih yapacak öğrencilerin DPÜ'yü tercih ederek üniversitemizin güzel ortamından ve kendilerini yarınlara hazırlayacak kaliteli eğitiminden yararlanmaları öneriyor, üniversitemizin eğitim kalitesini, sunduğu imkanları ve avantajları göz önünde bulundurarak DPÜ'yü tercih etmeye çağıyorum.''
Prof. Dr. Karaaslan, DPÜ'nün 2011- 2012 eğitim- öğretim yılında yaklaşık 40 bin öğrencisi olacağını duyurdu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com