DPÜ Gsf Grafik Bölümü, 'GGJ İzmir 2012’de iki ödül kazandı

DPÜ Gsf Grafik Bölümü, 'GGJ İzmir 2012’de iki ödül kazandı
GGJ İzmir 2012’de, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Grafik Bölümü Öğretim eleman ve öğrencileri, 2 ödül birden kazandı.

GGJ İzmir 2012’de, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi’ni temsil etmek için katılan Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü Öğretim eleman ve öğrencileri, 2 ödül birden kazandı.
DPÜ öğretim elemanları ve öğrencilerinin ödül aldığı yarışmayla ilgili GSF Grafik Bölümü Başkanı Doç.Dr. Levent Mercin şu bilgileri verdi: ”Grafik Bölümü Öğretim eleman ve öğrencilerinin ödül aldıkları yarışmaya, Dünya genelinde 46 ülkeden binlerce oyun geliştiricinin katılımıyla 48 saat süresince düzenlenen GGJ 2012 oyun geliştirme yarışmasına İzmir'den 62 kişilik 13 grup katılmıştır. Yarışma dünyadaki diğer merkezlerle eş zamanlı olarak İzmir Ekonomi Üniversitesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.
Yarışma kapsamında kendilerine destek veren profesyonellerin yardımıyla bilgisayar oyunu tasarlamaya başlayan guruplar, 29 Ocak Pazar günü saat 17.00'de sona eren yarışmada, organizasyon tarafından kendilerine bu yılki konu olarak verilen ''kuyruğunu yiyen yılan'' resminden esinlendikleri oyun tasarım çalışmalarını aralıksız sürdürmüştür.GGJ İzmir 2012’de, Dumlupınar Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Bölümü’nü temsil etmek için katılan Arş. Gör. Eren Arık, Öğr. Elm. Kerem Gürel, Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri Kerem Tarhan, Berk Üğüdür, M. Selim Toker ile grafik bölümünden mezun Erdem Benzer, “Elginkan Vakfı Özel Ödülü”’ne; Öğr. Elm. Remzi San ile Grafik Tasarım Bölümü öğrencileri Göktuğ Karahan, Ahmet Anıl Şen, Murat Arı ise 3.lük Ödülüne layık görülmüşlerdir.”

GGJ NEDİR?
"Global Game Jam, IGDA (Uluslararası Oyun Geliştiricileri Derneği) Eğitim Odak Grubunun yönlendirmesiyle ortaya çıkan, tüm dünyada eş zamanlı gerçekleştirilen bir oyun geliştirme etkinliğidir. GGJ, dünyada oyun geliştirilmesi amacıyla birçok öğrenciyi, profesyoneli ve akademisyeni bir araya getiren ve 2012 yılı için 44 ülkede 166 etkinlik merkezine sahip olan dünya genelindeki en büyük oyun geliştirme organizasyonudur. Dünyada dördüncüsü gerçekleştirilen organizasyon, 48 saatlik bir oyun etkinliği sunmuştur.GGJ 2011 etkinliğinde yalnızca 48 saat içerisinde, dünya genelinde 44 ülkede 6,500’ü geçen katılımcı ile 1,500’ü aşkın oynanabilir ve bitirilmiş oyun geliştirilmiştir. GGJ’ye ev sahipliği yapan etkinlik merkezleri yerel oyun sektörünün gelişmesine katkı sağlarken, katılımcılara evrensel oyun geliştirme trendlerini, çok kültürlü iletişim gelişimini, oyun geliştirmede takım çalışmasını ve yönetimini, yinelemeli oyun tasarım sürecini ve hızlı oyun prototiplendirmesini kısıtlı zamanda yenilikçi ve deneyimsel oyun geliştirilmesi ile gerçekleştirmektedir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com