DPÜ' lü öğrencilerden Van'a yardım tırı

DPÜ' lü öğrencilerden Van'a yardım tırı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencilerinin düzenlediği yardım kampanyası kapsamında toplanan bir tır malzeme, Van'daki depremzedelere gönderildi.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) öğrencilerinin düzenlediği yardım kampanyası kapsamında toplanan bir tır malzeme, Van'daki depremzedelere gönderildi.
Kütahya'da, Van ve Erciş ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına katılan DPÜ Arama Kurtarma Kulübü (AKUK) öncülüğünde yardım kampanyası organize edildi.
Öğrencilerin çabaları ve vatandaşların desteğiyle toplanan yardım malzemeleri, tasniflendirilerek tıra yüklendi ve depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıkarıldı.
Gönderilen eşyalar, 110 koli kadın kıyafeti, 108 koli erkek kıyafeti, 64 koli çocuk kıyafeti, 34 koli battaniye ve yorgan, tek kişilik 19 yatak, 36 koli bebek bezi, 99 koli bebek maması, 46 koli aile paketi, 18 koli ayakkabı ve bot, 6 koli atkı ve bere, iki koli ısıtıcı, 19 koli kuru gıda maddesi, 9'ar koli hijyenik ped ve ıslak mendil, bir koli tabaktan oluşuyor.
Tasniflendirme ve yükleme çalışmalarına nezaret eden Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, tüm Kütahya halkı ve DPÜ camiasının Van'daki depremzedelere yardım için gönülden destek verdiğini söyledi.
Kampanyayı ilk duyurdukları andan itibaren kolilerle yardımların gelmeye başladığını belirten Prof. Dr. Karaaslan, ''Van'da yaşanan büyük felaketin ardından bu milletin nasıl bir araya geldiğini, gerçek kardeşlik duygusunun ne olduğunu tüm dünyaya gösterdik'' dedi.
DPÜ AKUK Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Hakan Aykul ise arama kurtarma ekibinin Van ve Erciş'te arama kurtarma çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
Yardım malzemeleri bulunan tırın iki gün sonra Van'a ulaşacağını ve köylerdeki depremzedelere dağıtılacağını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Aykul, kampanyaya destek veren Prof. Dr. Karaaslan, üniversite öğretim elemanları ve öğrencilerle vatandaşlara teşekkür etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com