DPÜ Öğrencisinin feci sonu!..

DPÜ Öğrencisinin feci sonu!..
Gürcistan'da Büyük Kafkasların en büyük doruklarından birisi olan 5033 metre yüksekliğindeki Kazbek Dağı'na tırmanırken buzda kayan Türk dağcı Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Emre Kuruoğlu (21), vadiye düşerek hayatını kaybetti.

Gürcistan'da Büyük Kafkasların en büyük doruklarından birisi olan 5033 metre yüksekliğindeki Kazbek Dağı'na tırmanırken buzda kayan Türk dağcı Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Emre Kuruoğlu (21), vadiye düşerek hayatını kaybetti.
-ÖLÜM 5033 METREDE YAKALADI-
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi öğrencilerinden Emre Kuruoğlu (21), Sefa Sağlam, Burhan Aydın ve Ömer Bayraktutan oluşan grup, 7 gün önce Başkent Tiflis yakınlarındaki Kazbek Dağı'na tırmanmak için Gürcistan'a gitti.
Türk sporculardan Emre Kuruoğlu, tırmanış sırasında önceki akşam buzdan kayarak vadiye düştü. Olay yerinde yaşamını yitiren Kuruoğlu'nun cenazesi Türkiye Tiflis Büyükelçiliği'nin yardımıyla hastane morguna kaldırıldığı ifade edildi.
Emre Kuruoğlu'nun cenazesinin Türkiye'ye nakli için işlemlerinin yürütüldüğü öğrenildi. İşlemlerin tamamlanmasının ardından Kuruoğlu'nun cenazesinin, memleketi Çanakkale'ye gönderileceği belirtiliyor. Öte yandan Tiflis güvenlik görevlilerinin de Türk sporcuların ifadesine başvurduğu bildirildi.
'BAŞKANI AKİF YILDIRIM AÇIKLAMA YAPMAKTAN KAÇINDI'
Üniversiteli genç dağcının hayatını kaybetmesinin ardından memleketi Çanakkale'nin Çan ilçesinde hüzünlü anlar yaşanırken, cenazenin memleketine gönderilmesi için gerekli çalışmaların sürdürüldüğü öğrenildi.
Kütahya Meslek Yüksekokulu İthalat İhracat Bölümü öğrencisi olan Emre Kuruoğlu'nun Çanakkale'nin Çan ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.
Bu arada Dumlupınar Üniversitesi Dağcılık Kulübü (DPÜDAK) Başkanı Akif Yıldırım ise kaza ile ilgili bir açıklama yapmaktan kaçındı.

-3 DAĞCI BİRLİKTE TIRMANMIŞ-
Kazbek Dağları'na tırmanış yapan 4 kişinin de Dağcılık Federasyonundan lisanslarının bulunduğu öğrenildi.
Dumlupınar Üniversitesi Dağcılık Kulübü'nün (DPÜDAK) resmi internet sitesinde ise şu bilgilere yer verildi:
'21.01.2011 / 01.02.2011 Tarihleri arasında Kulübümüz sporcuları Sefa Sağlam, Burhan Aydın ve Emre Kuruoğlu'nun yapmış oldugu Gürcistan Kazbek Dağı Kış tırmanışında iniş esnasında gerçekleşen kaza sonucu, sporcumuz Emre Kuruoğlu hayatını kaybetmiştir. Diğer iki sporcumuzun sağlık durumu iyidir. Kaza hakkında net bilgilerin elimize ulaşmasından sonra, Kaza roporu kulübümüz tarafindan yayınlanacaktır. Sporcumuza Allahtan Rahmet, Ailesine sabır diliyoruz.Tüm dağcılık camiasının başı sağolsun.' kaza ile ilgili açıklamalarda bulunuldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com