“DPÜ, parmakla gösterilen bir üniversite olacak”

“DPÜ, parmakla gösterilen bir üniversite olacak”
TRT Okul Kanalında yayınlanan ve sunuculuğunu Burhan Şeşen'in yaptığı ve örf, adet ve geleneklerin toplumsal etkisinin tartışıldığı “Genç Forum” programı çekimleri Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan ve öğrencilerin

TRT Okul Kanalında yayınlanan ve sunuculuğunu Burhan Şeşen'in yaptığı ve örf, adet ve geleneklerin toplumsal etkisinin tartışıldığı “Genç Forum” programı çekimleri Dumlupınar Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Ahmet Karaaslan ve öğrencilerin katılımıyla Dumlupınar Üniversitesi Bedesten kültür sanat salonunda katılımıyla yapıldı. Programa konuk olan Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan Dumlupınar Üniversitesi birim ve bölümler ile ilgili bilgiler verdi. Dumlupınar Üniversitesi'nin Selçuklu- Osmanlı mimari özelliğine dikkat çeken Rektör Karaaslan, dünya üniversiteleri arasında bir değerlendirme yapıldığında Dumlupınar Üniversitesi merkez yerleşkesinin mimari açıdan çok önemli bir yerde yer alacağını söyledi.
Dumlupınar Üniversitesi'nin öğrenci sayısı açısından Türkiye'nin ilk altı üniversitesi içerisinde yer aldığını belirten Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, çok kısa sürede Dumlupınar Üniversitesi'nin öğretim üyesi sayısının artırılacağını, eğitim kalitesiyle, açılacak laboratuarları, teknopark ve tekno kent projeleriyle, bilimsel yönüyle on yıl içinde Türkiye'nin parmakla gösterilen üniversitelerinden biri olacağını sözlerine ekledi.
Genç Forum programına konuk olan öğrenciler programda geleneklerin toplumsal gelişmeyi hangi yönüyle etkilediği, örf, adet ve geleneklerin toplumda aidiyet duygusunu kazandırmaktaki yeri, faydalı gelenek, zararlı gelenek var mıdır? Gelenek ve göreneklerin bölgesel farklılık göstermesinin nedenleri nelerdir? Törelerle gelenek ve görenekler arasında ne gibi farklar vardır? Başlıkları altında konuları tartıştılar.
Programa katılan DPÜlü öğrenciler, örf, adet ve gelenek konusunda görüşlerini aktardılar, bazı öğrencilerde Kütahya'da karşılaştıkları güzel adetlerden söz ettiler.
Programa konuk olan öğrencilerin arkadaşları da sahne arkasında programı ilgiyle takip ettiler

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com