DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan

DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan
Tavşanlı Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen "21.yüzyılda Türkiye'nin Vizyonu" konulu konferansa konuşmacı olarak DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan katıldı.

Tavşanlı Meslek Yüksekokulu'nda düzenlenen "21.yüzyılda Türkiye'nin Vizyonu" konulu konferansa konuşmacı olarak DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan katıldı. 

Konferansa Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Tavşanlı Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencileri katıldı.

İlgiyle izlenen konferansta konuşan Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, Dumlupınar Üniversitesi’nin, dünya ve ülke sorunlarının çözümü noktasında merkez haline geldiğini ifade etti.

Tarihte üç kıtaya adaleti, barışı, huzuru, refahı, dayanışmayı götüren bir milletin torunları olduklarını dile getiren ve 100 yıllık bir dinlenmenin ardından Türkiye’nin ayağa kalktığını söyleyen Karaaslan, Türkiye’nin dünyada adaleti, barışı, refah, huzuru sağlama noktasında emin adımlarla ilerlediğini söyledi.

Türkiye’nin coğrafi açıdan da stratejik bir noktada olduğunu kaydeden Rektör Karaaslan şunları söyledi: "Ülkemiz 100 yıllık bir dinlenmenin ardından ayağa kalktı. İnsanlığın ve barışın koruyucusu olmaya başladı. Bazı sıkıntılara rağmen yere sağlam basıyor, Üniversitemiz olarak bizde Ülkemizle paralel olarak gelişme göstermekteyiz. Üniversite bünyemizde oluşturduğumuz AR-GE merkezimizde bilinmeyenlere, sorunlara cevap arıyoruz. Dünyanın hiçbir ülkesinde olmayan sadece DPÜ için üretilen cihazlarla araştırmalar yapıyoruz. Dünya'da örneği olmayan ve sadece bizim için özel üretilen elektron mikroskobu ile ülkemiz ve dünyamız için sorunlara çözümler üretiyoruz. Sadece üniversitemiz için değil ülkemiz ve dünya ülkeleri için de bu bilgi merkezimizden herkesin yararlanmasını istiyoruz. Üniversitemiz bünyesinde açtığımız yeni laboratuarlarla aynı anda farklı bilim dallarının ortak bir merkeze ilerlemesi sonucu Nano teknoloji geliştiriyoruz ve bunun bir adım ötesine bizi ulaştıracak malzeme ve ekipmanlara Dumlupınar Üniversitesi olarak sahibiz. Bunun yanı sıra Dünyaya enerji sektöründe çağ atlatacak ve enerji sektörüne yön verecek buluşlarımız var. Örneğin 100 liralık bir enerjiyle sağlanacak ısıtmanın 1 lirayla sağlanabileceğinin keşfini üniversite olarak gerçekleştirdik. Dumlupınar Üniversitesi, dünya ve ülke sorunlarının çözümü noktasında merkez haline geliyor."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com