“DPÜ, saygın ve yetkin bir üniversite olacak"

“DPÜ, saygın ve yetkin bir üniversite olacak"
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, "2023 yılı Cumhuriyetimizin 100. yılı olacaktır.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, '2023 yılı Cumhuriyetimizin 100. yılı olacaktır.
Bu yüzden önümüzdeki dönemde Dumlupınar Üniversitesinin Türkiye'mizin 100. yılına yakışır bir üniversite olması için yeni bir başlangıç yapması gerektiğini düşünüyor ve tüm çabamızı buna sarf edeceğimizi beyan ediyorum' dedi.
Karaaslan, yaptığı yazalı açıklamada, DPÜ'nün saygın ve yetkin bir üniversitesi haline getireceklerini ifade ederek, 'Ülkenin sorunlarına duyarlı, kentle iletişim içinde, yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşları ile koordineli olarak yerel ve ulusal sorunların çözümünde ortak projeler geliştirme konusunda işbirliğine açık bir üniversite vizyonu geliştiren, projeler üreten ve üretenlere destek olan, nitelikli öğretimiyle öğrencilerin, sunduğu araştırma imkanlarıyla da akademisyenlerin tercih ettiği, dünyanın saygın ve yetkin yüksek öğretim kurumlarıyla akademik programlar yürüten, tüm birimlerin uluslararası anlaşmalarının olduğu, yabancı öğrencilerin oranının en az yüzde 5 olduğu, kurduğu Araştırma Merkezleri ile ülkemizin bölgesinde ve dünyada yakaladığı etkiye paralel etkiler oluşturabilen, ülke dışından bilgi transfer eden değil, yerel ve küresel bilgi üretiminde etkin olan, lisansüstü programlarıyla gelenek oluşturmuş ve tercih edilen bir Dumlupınar Üniversitesi oluşturacak bir yönetim anlayışı geliştireceğimize söz veriyoruz.
Rektörlük seçim sürecinde ve sonrasında bizden ilgi ve desteklerini esirgemeyen üniversitemizin saygıdeğer öğretim üyelerine, Kütahya halkına ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkürü bir borç bilirim'.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com