DPÜ Teknokent projesi ekibi, Başkan İça'yı bilgilendirdi

DPÜ Teknokent projesi ekibi, Başkan İça'yı bilgilendirdi
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden Abdullah Akbulut ve beraberindeki Teknokent projesi ekibi, Belediye Başkanı Mustafa İça'yı makamında ziyaret etti.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden Abdullah Akbulut ve beraberindeki Teknokent projesi ekibi, Belediye Başkanı Mustafa İça'yı makamında ziyaret etti.
Makine Mühendisleri, Çevre Enerjileri ve Organik Atıklardan Enerji Üretimi Projeleri hakkında bir sunum yaparak, Başkan İça'ya bilgi verdiler.
Görüşme esnasında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mustafa İça, 'Üniversiteli genç girişimci kardeşlerimizin yaptığı çalışmaları takdirle izliyorum. Kütahya Belediyemizin proje gurubunun desteklediği ve Dumlupınar Üniversitesi Makine Mühendisliğinden Abdullah hocamızın da başında bulunduğu gençlerimiz, Sanayi Bakanlığının açmış olduğu proje yarışması içerisinde, 100 projeden 38. olmuş ve ödüle layık görülmüştür. Bundan dolayı Kütahya'mız ve Üniversitemiz adına çok mutlu oldum. Bizde Belediye olarak, arkadaşlarımızı, projelendirdikleri; çevre, enerji ve atıklarla ilgili işlerin hayata geçirilmesinde destekleyeceğiz. Dünyadaki gelişim trendlerine baktığımız zaman, enerji ve çevre geleceğin en önemli sanayi kulvarlarındandır. Makine ve Endüstri Mühendisliğinden arkadaşlarımızın genç girişimci olarak kendi şirketlerini de kurarak hayata hazırlanmaları ayrı bir örnektir. Bu anlamda da kendilerini kutluyorum. Bildiğiniz gibi Katı Atık çalışmaları için Avrupa Birliğinden aldığımız 34 milyon euroluk bir projenin 17 milyon euroluk 1. dilimini inşallah Haziran ayı içerisinde bitireceğiz. Bu projede, atıkları artık atık olarak; örtülmesi, dökülmesi ve yok edilmesi gereken bir olay olarak değil bir enerji kaynağı ve sanayiye tekrardan kazandırılması gereken bir hammadde olarak görmek zorundayız. Bu anlamda gençlerimizi çalışmalarından dolayı kutluyorum. Belediyemiz proje gurubu ile beraber yeni yeni katılımlarla Türkiye de örnek bir çalışma ile gençlere destek vereceğimizi söylemek istiyorum” dedi.
Dumlupınar Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nden Abdullah Akbulut da konuşmasında, “Başkan İça ile yaptığımız bütün istişarelerde bize her zaman destek vermiştir. Kendisine bu desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com