DPÜ Tıp Fakültesi'nin açılışı yapıldı

DPÜ Tıp Fakültesi'nin açılışı yapıldı
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tıp Fakültesi'nin açılışı yapıldı.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Tıp Fakültesi'nin açılışı yapıldı. İlimize kazandırmak için Kütahya halkının imza topladı ve her türlü gayretin neticesinde açılması sağlanan DPÜ Tıp Fakültesi'nin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Güner Önce, beş yıllık süreçte çok yoğun çabalardan sonra hizmete girmesiyle duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Gelişmiş üniversitelerin olmazsa olmaz fakültelerinden birinin tıp fakültesi olduğunu kaydeden Prof. Dr. Önce, birkaç yıl sonra Merkez Yerleşke'de tıp fakültesi hastanesi, sağlok yüksekokulu, fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezi, diş hekimliği fakültesinden oluşacak kompleksin önemli işlev göreceğini anlattı.
Prof. Dr. Önce, her fakülte yeni kurulduğunda birtakım yetersizlikleri olabileceğine işaret ederek, tıp fakültesinde 27 olan öğretim üyesi sayısını yükseltmek amacıyla YÖK'ten 5 profesör, 10 doçent ve 32 yardımcı doçent için kadro kullanma izni istediklerini ifade etti.
Yerleşkede 600 yataklı tıp fakültesi hastanesi kurma yönündeki proje çalışmalarına devam ettiklerini bildiren Prof. Dr. Önce, yaklaşık 4 yılda bu binanın kullanıma hazır hale gelmesini planladıklarını sözlerine ekledi.
Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cem Algın da hekimin, ''hoşgörülü, alçak gönüllü, kendini denetleyebilen, sabırlı ve paylaşımcı yapısıyla sevilen bir kişi'' olması gerektiğini dile getirdi.
Konuşmaların ardından Yrd. Doç. Yasemin Aktan Tekşen tarafından ''Türkiye'de Tıp Bilimi'' konusunda yapılan sunumla fakültenin ilk dersi verildi.
Törene Kütahya Vali Yardımcısı Ömer Eru, Belediye Başkan Yardımcısı Nejat Özturan, ö?retim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com