DPÜ ve OGÜ Mühendislik fakülteleri işbirliği yapacak

DPÜ ve OGÜ Mühendislik fakülteleri işbirliği yapacak
Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sevgi Şenöz ile fakültenin bölüm başkanlarından oluşan bir heyet Kütahya Dumlupınar Üniversite'sine ziyaret ettiler.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Sevgi Şenöz ile fakültenin bölüm başkanlarından oluşan bir heyet Kütahya Dumlupınar Üniversite'sine ziyaret ettiler.

Dumlupınar Üniversitesi Fakülte ve Laboratuarlarını gezen OGÜ heyetini daha sonra Rektör Prof. Prof.Dr.Ahmet Karaaslan Rektörlük Şeref Salonunda kabul etti.
OGÜ Dekanı Prof.Dr. Sevgi Şenyüz, Dumlupınar Üniversitesi'ne ilk gelişi olduğunu hatırlatarak, Dumlupınar Üniversitesini çok beğendiğini, çok etkilendiğini, gerçekten çok güzel olduğunu ifade etti.
Rektör Prof.Dr.Ahmet Karaaslan'ın çok güzel fikirleri, projeleri olduğunu ve bunları gerçekleştirmeye başladığını söyleyerek tebrik eden Prof.Dr. Şenyüz, yakın ilgilerinden dolayı OGÜ heyeti adına Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan'a teşekkür etti.
Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, OGÜ Mühendislik Fakültesi Dekan ve bölüm başkanlarını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Rektör Karaaslan, Türkiye'nin büyük bir ülke olduğunu kaydederek şunları söyledi: “Uzun yıllar ideolojik önyargıların cenderesinde hapsolup kaldık. Çok peşin hükümlerle birbirimize baktık ve çok vakit kaybettik.
Zannederim ki bundan sonra hayatın gerçekleriyle ve onun gösterdiği yoldan giderek dünyayı daha doğru ve yakından tanıma imkânımız olacak. İmkânlarımızı birbirimize açtığımız takdirde yapacağımız işler çok fazla başaracağımız işler çok fazla olacaktır. Gücümüzün yettiği kadar şartları zorlayarak imkânlarımızı artırmaya çalışıyoruz.”

“İNSANLAR İŞBİRLİĞİNE HAZIR, ÖNDERLİK BEKLİYORLAR”
Kütahya OSB'ye yaptığı ziyaretlerden ve işletme sahipleriyle görüşmelerinden söz eden Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, gözlemlerini ve girişimcilerini taleplerini dile getirerek, “İnsanlar işbirliğine hazır, bir şeyler yapmaya hazır sadece bir önderlik, bir rehberlik bekliyorlar. “ dedi.
DPÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Ramazan Köse, gerçekleştirilen ziyarette OGÜ Mühendislik Fakültesi Dekan ve Bölüm Başkanlarıyla ortak projeler ve işbirliği konularını görüştüklerini belirterek, en yakın zamanda güçlü olan bölümlerin kendi aralarında işbirliğine girişeceklerini söyledi.
Mühendislik Fakültesi Prof.Dr. Ramazan Köse Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda OGÜ Dekanı Prof.Dr.Sevgi Şenöz ve bölüm başkanlarına Üniversite hakkında genel bilgiler vermesinin ardından bölüm başkanları da bölümlerini tanıtıcı bilgiler verdiler.
Ziyarette DPÜ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Kaan Eraslan da hazır bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com