DPÜ'de Bahar Şenlikleri Coşkusu

DPÜ'de Bahar Şenlikleri Coşkusu
Geleneksel olarak kutlanan Dumlupınar Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen renkli bir kortej yürüyüşü ile başladı.

Geleneksel olarak kutlanan Dumlupınar Üniversitesi Bahar Şenlikleri, Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilen renkli bir kortej yürüyüşü ile başladı. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ın da yer aldığı kortejde, Kütahya halkı şenliklere davet edildi. Öğretim üyeleri ve öğrencilerin katıldığı kortej yürüyüşü, Valilik binası önünde halk oyunları gösterileriyle başladı ve Kütahya halkına çiçekler dağıtıldı. Geleneksel Bahar şenliklerini Kütahya halkı ile bir arada kutlamayı arzu ettiklerini dile getiren Rektör Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, konserler ve çeşitli gösterilerle süslenen bahar şenliklerinin halk ile iç içe kutlanacağı mesajını verdi. Bahar Şenlikleri, etkinlikleri Sultan, Sabancı Bahar ve Peyman firmalarının sponsorluğunda gerçekleştirildi.
Merkez Kampüsde yer alan Tırmanış Duvarı önünde açılış konuşmalarıyla başlayan şenliklerde söz alan DPÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan, kısa süre zarfında 3 gün boyunca sürecek keyifli bir şenlik programı hazırlandığını hatırlatırken etkinliklerin hazırlanmasına destek veren sponsor firmalara teşekkürlerini sundu. Öğrenci kulüplerinin şenlikler boyunca renkli gösteriler hazırladığını belirten Karaaslan, Sultan, Sabancı Bahar Organizasyonu ve Peyman firmalarına katkılarından dolayı teşekkür etti. Açılış töreninde Bahar Şenlikleri kapsamında Üniversite genelinde yapılan “Türkiye'nin Enleri” adlı anket sonuçları duyurulurken, en tarafsız gazete olarak seçilen “Haber Türk” gazetesi ve “Yılın En İyi Haber Spikeri” dalında Uğur Dündar ödüle layık görüldü.
Haber Türk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fatih Altaylı adına Bursa Bölge Müdürü İsmet Acar ve Star Tv Ana Haber Bülteni Sunucusu Uğur Dündar adına Star Tv Ankara Haber Merkezi Muhabiri Kenan Şener , ödüllerini Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karaaslan'ın elinden aldılar. İlköğretim okulları arası Kütahya birinciliği bulunan 80. yıl İlköğretim okulu'nun Kütahya yöresi halk oyunları gösterileriyle renklenen şenlikler, DPÜ Aizanoi Dans Topluğunun “Saray Dansları” gösterileriyle devam etti. Sigortacılık ve Risk Yönetimi Kulübünün hazırladığı konser performansında “ABES” grubu repertuarını dinleyicileriyle paylaştı. Türkçe Topluluğu tarafından kısa bir şiir dinletisi hazırlandı.
Bahar şenliklerinin ilk gününden itibaren çeşitli sunumlarla katılımcılara seslenme imkanı bulan DPÜ öğrenci kulüpleri, büyük ilgi gördü. Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürlüğü tarafından hazırlana gösterice step dansı yapan öğrenciler keyifli bir performans gösterdiler. Resim Kulübü tarafından organize edilen resim yarışmalarında, her bölümden öğrenci renklerle tuallerle tanışma imkanı buldu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com