DPÜ'de güvenlik eğitimi!

DPÜ'de güvenlik eğitimi!
Dumlupınar Üniversitesi Rektörlük ve bağlı birimlerine koruma ve güvenlik hizmeti veren şirket elemanlarına güvenlik eğitimi verildi..

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlük ve bağlı birimlerine koruma ve güvenlik hizmeti veren şirket elemanlarına güvenlik eğitimi verildi. Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Teknikleri dersi öğretim görevlisi Emekli Yarbay Rasim Kuzucu tarafından verilen ve 3 ayda bir yenilenen güvenlik eğitimine üniversite genelinde 60 güvenlik elemanı katıldı.
Eğitimde güvenlik görevlilerinin vatandaşlara karşı davranışları başta olmak üzere bir çok konuda bilgilendirme yaptıklarını kaydeden Emekli Yarbay Rasim Kuzucu, 'Eğitimde müşteri memnuniyetini asıl alıyoruz. Üniversitemize gelen vatandaşlara karşı, eğitim gören öğrencilerimize karşı davranışların düzenli ve tutarlı olmasına, kırıcı davranışların olmamasına çalışıyor ve buna yönelik eğitimler veriyoruz. Bunun yanı sıra, güvenlik görevlilerimizin sosyal durumları, aile durumları ve gün içerisinde hizmet esnasında karşılaştıkları sorunları bir söyleşi şeklinde ele alıyoruz Dumlupınar Üniversitesi yönetimi de bu konuda son derece hassas ve duyarlı davranıyor' dedi.
İletişim tekniğinin önemli olduğu kadar özel de bir teknik olduğunu ifade eden Rasim Kuzucu, 'Hepimiz aynı karakterlerde değiliz, farklı karakterler taşıyor, farklı biçimlerde kendimizi ifade ediyoruz. İletim denilen tekniği önemsemek bu tür görevlerde çok büyük kazanımlar sağlıyor' şeklinde konuştu.
Kuzucu, daha iyi verim ala bilmek amacıyla meslek içi eğitimleri periyodik aralıklarla yineleyeceklerini sözlerine ekledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com