DPÜ’de ingilizce hazırlık eğitimi dönemi başlıyor

DPÜ’de ingilizce hazırlık  eğitimi dönemi başlıyor
Dumlupınar Üniversitesi’nin (DPÜ) bazı bölümlerinde bir yıl zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi verileceği bildirildi.
Dumlupınar Üniversitesi’nin (DPÜ) bazı bölümlerinde bir yıl zorunlu İngilizce hazırlık eğitimi verileceği bildirildi. Yabancı Diller Bölümünde yapılan toplantıda 2012-2013 eğitim-öğretim dönemine ilişkin hazırlıklar görüşüldü, komisyonlar ve görevli öğretim elemanları belirlendi. 
Dumlupınar Üniversitesi Yabancı Diller Bölüm Başkanı Okt. Hasan Işık, 2012-2013 eğitim-öğretim yılı yabancı diller bölümünün, personel, öğrenci ve müfredat yönüyle gelişim ve değişim yılı olacağını belirterek; “Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ve Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf Öğretmenliği bölüm öğrencilerinin 1 yıl zorunlu İngilizce hazırlık eğitiminin yanı sıra, seçmeli Almanca, Rusça veya İspanyolca dersi alacaklar ve bu bölümler dışındaki Üniversitemiz öğrencilerinin de isteğe bağlı yine 1 yıl İngilizce hazırlık eğitimi alma fırsatları bulunuyor.” dedi.
Bölüm Başkanı Işık, belirlenen Sınav Geliştirme ve Uygulama Komisyonu, Materyal Seçme ve Geliştirme Komisyonu, Program Hazırlama ve Geliştirme Komisyonlarımızın yapacağı çalışmaları son derece önemsediğini belirterek, çalışmaların güzel sonuçlar vermesini temenni etti. Daha sonra bu komisyonlar guruplar halinde kendi çalışmalarına başladılar.
Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof.Dr.Ahmet Karaaslan, daha önce yaptığı açıklamada, “Dumlupınar Üniversitesi’nden mezun olan öğrenciler en az bir yabancı dili en iyi şekilde öğrenerek mezun olacaklar” demişti. Bu açıklamaların ardından başlatılan çalışmalar neticesinde Dumlupınar Üniversitesi’nde 2012-2013 Eğitim Öğretim döneminde ilk kez Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ile Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf öğretmenliği bölüm öğrencileri 1 yıl zorunlu İngilizce eğitimi alacaklar. Bu öğrenciler aynı zamanda seçmeli Almanca, Rusça veya İspanyolca dersi alacaklar.
Dumlupınar Üniversitesi’nde 2012-2013 yılında eğitim ve öğretime başlayacak Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü ile Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği ve Sınıf öğretmenliği bölümü haricindeki öğrenciler de isterlerse 1 yıl hazırlık sınıfı okuyarak, yabancı dil eğitimi alabilecekler.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com