DPÜ'de mezuniyet coşkusu

DPÜ'de mezuniyet coşkusu
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden (DPÜ) mezun olan öğrenciler için merkez kampusunda düzenlenen törende büyük coşku yaşandı.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nden (DPÜ) mezun olan öğrenciler için merkez kampusunda düzenlenen törende büyük coşku yaşandı.
Dumlupınar Üniversitesi'nin enstitü, fakülte, meslek yüksekokullarından mezun olan öğrenciler için düzenlenen törenle 7 bin 366 öğrenci başarıyla eğitimlerini tamamlayarak mezuniyet belgelerini aldı.
DPÜ 2009-2010 eğitim-öğretim yılı mezuniyet törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı bakanlar ve YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan kutlama telgrafı gönderirken, tören alanını da binlerce öğrenci ailesi tamamen doldurdu.
Törene MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Vali yardımcısı Mustafa İngeç, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Toklu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Salih Akkaya, Müftü Mustafa Üskülüplü, bazı daire amirleri ile üniversite öğretim üyeleri de katıldı.
Törende konuşan DPÜ. Rektörü Prof. Dr. Güner Önce, 'Üniversitemiz kurulduğu 1992 yılından sonra toplam 69 bin 111 öğrenci mezun etti. Ülkemize kazandırdığımız bu mezunlarımızla gurur duyuyoruz. Her geçen yıl üniversitemizin gelişmesine ve yeni proğramlar açmasına paralel olarak daha çok öğrenci alarak onlara en iyi eğitim ve öğretimi vermek ve ülkemize kazandırmak bizim en önemli hedeflerimizden biri olmuştur. Kuruluşumuzun 18. yılında yaklaşık 37 bin öğrenciye, 810 akademik ve 631 idari personeliyle hizmet ve nitelikli eğitim-öğretim veren üniversitemiz kısa zamanda her bakımdan geldiği düzeyden gurur ve mutluluk duymaktadır.Bugün üniversitemiz 7 fakülte, 3 yüksekokul, 3 enstitü ve 10 meslek yüksek okuluyla eğitim-öğretim vermektedir. Üniversitemiz öğrenci sayısı itibariyle ülkemizin 6. büyük üniversitesi olmuştur' dedi.
Dereceye giren öğrencilere ödül ve diplomaları, protokol mensupları tarafından takdim edildi. Öğrenciler, keplerini fırlatarak mezuniyetlerini kutlarken, bazı öğrenci velileri duygulanarak gözyaşlarına hakim olamadı.
Tören, mezuniyet pilavının ikram edilmesiyle sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com