DPÜ’de mezuniyet sevinci

DPÜ’de mezuniyet sevinci
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi'nin (DPÜ) fakülte ve meslek yüksekokullarından mezun olan toplam 7 bin 177 öğrenci için 'Mezuniyet Töreni' düzenlendi.
Törende yaptığı konuşma ile öğrencilerin, aile ve yakınlarının mezuniyet sevincini paylaşan Dumlupınar Üniversitesi Rektör Prof.Dr. Ahmet Karaaslan, "Sevgili Gençler bin bir ümitlerle geldiğiniz, belki bir süre ailenizden ayrılmanın tedirginIiği ile adım attığınız bu kutsal yuvadan bugün sizleri uğurlamanın heyecanını, birazda buruk sevincini yaşıyoruz. Ne var ki başlangıcı olan her şeyin bir de sonu var. Geldiğiniz gün ile bugün burada giderken oluşan aradaki fark; bugün hayatı daha yakından tanıyorsunuz yeni dostlarınız ve arkadaşlarınız oldu. Ülkenize yapacağınız katkının, yüksek vasıflara sahip, kendisiyle barışık yurt sevgisini her şeyin önünde tutan bireyler olmaktan geçtiğini öğrendiniz. Başarılı insanlar olmanın çok önemli olduğunu, ancak iyi insan, güzel insan olmanın hayatın en büyük erdemi olduğunu da öğrendik. Üniversiteye ilk adım attığınız gün; ailenizin desteğinin ne denli vazgeçilmez olduğunu gördünüz ve bütün benliğinizle hissettiniz. Ama mezun olduğunuz bugün bu desteği sonsuza kadar sürmeyeceğini, kendi ayakları üzerinde durmanın bir hayat gerçeği olduğunu da öğrendiniz. Hayatta kimden ne kadar yardım ve destek görürseniz görün, en büyük yardımcınız ve desteğiniz kendinizsiniz. Hayat başarılarla başarısızlıkların toplamından oluşuyorsa, başarılarınızı hazırlayan faktörleri, başarısızlıklarınızı hazırlayan sebepleri sık sık hatırlayınız. Hayatta başarılı olacağınıza inanıyoruz. Başarılı bir iş adamı, başarılı bir yönetici ve başarılı bir sanatçı olabilirsiniz. Ancak iyi bir baba şefkatli bir eş, dostluğu aranan bir arkadaş olamadıysanız. Bir süre sonra bunların çok bir anlam ifade etmediğini göreceksiniz. Seven ve sevilen bir insan olmak hayatın en yüce erdemleri arasındadır. İnsanlık bu erdemlere sahip insan yetiştirememenin ızdırabını yaşıyor. Bizler ümit ediyoruz ki bütün insanları aynı ağacın kökü, gövdesi, dalları, yaprağı, çiçeği ve meyvesi gören kararan ufkumuzu insan olmanın erdemini gösterecek dünyamızı yeniden aydınlatacak siz genç kuşaklar bizim en büyük ümidimizsiniz. Sizleri bu ümitlerle geleceğe uğurlarken yolunuzun ve bahtınızın açık olmasını diliyorum. Sizleri yetiştiren anne ve babalarınıza şükranlarımı sunuyorum. Sizleri büyük özveriyle eğiten hocalarınıza sonsuz teşekkürlerimiz sunuyorum. Güzel yarınlar sizlerin olsun" dedi.
Törende Kütahya Valisi Kenan Çiftçi de bir konuşma yaparak mezun öğrenci, aile ve yakınlarını tebrik etti. Mezun öğrenciler adına bir konuşma yapan öğrenci ise duygu ve düşüncelerini dile getirdi.
Törende üniversiteler arası halk oyunları yarışmasında birinci olan Dumlupınar Üniversitesi Halk Oyunları ekibinin gösterisi beğeni ile izlenirken, öğrenciler üniversitenin müzik grubunun söylediği şarkı ve türkülerle coşarak keplerini havaya attılar.
Okullarını başarıyla bitiren ve dereceye giren öğrencilere Vali Kenan Çiftçi, Rektör Ahmet Karaaslan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yunus Erdoğan, Prof. Dr. Osman Genç, Prof. Dr. Kaan Erarslan, Belediye Başkanı Mustafa İça'nın eşi Zafer İça ve diğer protokol mensupları tarafından plaketleri ve başarı belgeleri verildi.
Üniversitenin müzik grubunun coşkulu müziği eşliğinde hep birlikte 10'dan geri sayan öğrenciler keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar. 
Tören sonrası törene katılanlara geleneksel mezuniyet pilavı ikram edildi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com